Zde je, na začátku října slibovaná, malá virtuální výstavka oblíbených, buďsobáky pěstovaných, dýní. Chcete-li do konce října přidat i tu Vaši krasavici, zašlete její foto na AnnaA (kontakt v LETS). Těšíme se.

 První letošní mrazík máme za sebou a tak je čas vyrazit na trnky!

   

Donedávna platilo, že trnky jsou jednou z věcí, které za peníze nekoupíš …Na jaře jsem však viděla v nejmenovaném supermarketu kopřivy, tak to možná už neplatí nebo brzy platit přestane… Na sobím tržišti na ně ale určitě narazíte. Přikládám recept, který si mezi Buďsoby získal oblibu. Někteří prý už mají letošní úrodu pěkně uloženou ve skleničkách…

Recepty ze smrkových výhonků nepatří k těm běžně publikovaným (nejznámější je u nás asi smrkový sirup nebo med), přesto se dají najít. Pro inspiraci: smrková majonéza, falešné kapary, smrkový nebo rebarborovo - smrkový džem, smrková sůl, smrkový cukr… Využít lze i starší větvičky spadlých stromů na čaj.

Možná něktěří z vás zaznamenali, že se Trvalé Pytliště (bezobalový obchod v Českých Budějovicích) málem zavřelo. Naštěstí to ale dopadlo jinak a jenom změnilo majitele. Funguje tedy dál a je otevřené ve všední dny od 10 do 18 a nově i v sobotu od 9 do 12 hodin (pokud se chcete vyvarovat situace, kdy by bylo náhodou zavřeno, pro jistotu zkontrolujte facebookové stránky Pytliště).

Dobrou zprávou je také to, že v Pytlišti zůstává výměnná truhla. Prosím tedy ty, kteří mají zájem umístit do ní svou nabídku, aby tak udělali. Pokud by někdo další chtěl tímhle způsobem nabízet své věci ostatním, dejte mi prosím vědět.

Jaru a slunci zdar a brzy snad na viděnou!

Zuzka

Na počátku korona krize jsem napsal článek Všechno špatné je pro něco dobré... ve kterém jsem se snažil vyjmenovat různá poztiva tohoto stavu. Psal jsem o možnosti chytit příležitost za pačesy a nastartovat už dlouho potřebné změny. V duchu jsem si ale říkal, že této příležitosti nejspíš využít nedokážeme. Čas ukazuje, že moje obava byla oprávněná. Doprava (snad kromě letecké) se vrací k normálu korona nekorona, školství jen přidalo IT technologií, ale jinak přešlapuje na místě. Nejvíc mě ale zvedá ze židle dění okolo soběstačnosti.

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.