Chybí vám zdroj kvalitní místní zeleniny? Nechcete podporovat velké zemědělské koncerny, supermarkety, spousty zbytečných obalů a tisíce naježděných kilometrů? Nemáte možnost nebo chuť si pěstovat zeleninu sami a nabídka zeleninových přebytků z výměnného obchodu LETS na Buďsobu vám nestačí?

Sáhněte po KPZ. Místo krabičky poslední záchrany poslouží nově vznikající spolek Komunitní Podpory Zemědělců - KPZ Jih. Po celou sezónu od jara do podzimu 2020 můžete odebírat čerstvou zeleninu v certifikované BIO kvalitě od jihočeských farem Biozelenina Olešná a Bemagro.

V bioklubu Kaplice si můžete objednat biopotraviny dle výběru. Meleme i obilí v mlýnku (mletí kamenů). Používáme opakovaně obaly od potravin, jelikož jsme ekologové. Je tu však trochu problém s dopravou, o kterou se musí každý sám postarat. My auto nemáme. Menší množství se dá dovézt busem či vlakem do ČB. Bio od nás je levné, neboť si nic neúčtujeme za práci a balení. Potraviny odsypáváme a balíme podle potřeby.

Adresa je: Kaplice, Dlouhá 134, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 380311459 nebo 606091403.

Za Bioklub Kaplice Růža Šandová 

Přidávám sem vzkaz od Elsy Šebkové z Divoké zahrady a její bylinkový katalog. Doporučuji i pro ty, kdož nehodlají žádné bylinky pěstovat: podle fotek možná poznáte rostlinky, kterým roky nemůžete přijít na jméno nebo zjistíte k čemu se které býlí hodí, včetně kulinářských a léčitelských receptů. Líbezné počteníčko!

Milí semínkoví přátelé,

nabízím Vám opět příležitost připojit se ke společné objednávce.

 

Semínkování letos zaštítí Družstvo JednaNota, tedy stejní lidé, kteří pro Vás chystali semínka už dříve. S přáteli z jihočeské iniciativy BuďSob jsme loni v létě založili družstvo zaměřené na distribuci místních bi(j)o potravin a výrobků, které byly vytvořeny šetrně k lidem i planetě. A šíření biosemínek do toho velmi dobře pasuje.

Attachments:
Download this file (Semínka 2016.xls)Semínka 2016.xls[ ]Beránek112 kB

Mlynářovice 55 (Krejčovice),
384 51 Volary
tel: +420 388 333 011
mobil: +420 777 106 860
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mléko a mléčné výrobky, prodej jehňat a kůzlat. Bio sazenice, zelenina, byliny, koření. Sezonně také mrkev, cibule, kadeřávek, bazalka, koriandr a majoránka.

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.