V minulé části jsem se zamýšlel nad změnou paradigmatu při pohledu na lidské trávení, resp. produkty našeho trávení, procesy při zpracování a viditelné i neviditelné dopady. Tedy dále. Říká se, že splachovací toaleta je vizitka naší civilizace (teď by se hodil smajlík s očima v sloup, ale nemám, nevadí). Víme, že problém s odpady máme a že pro přírodu schůdná až potřebná řešení existují. Ostatně jinak si nedokážu vysvětlit, že rod Homo na této planetě dokázal fungovat 3 milióny let (někde se píše o vzniku rodu již před 10 mil. let, ale to pro tento příměr v zásadě nepodstatné) a dokázal přežít až dodnes. Pokud bychom se jako lidstvo začali chovat tak, jak se chováme dnes, jen o trochu dříve, je dost možné, že už bychom byli vyhynuti a tahle krásná planeta by se dávala do pořádku již bez nás. Zatím žijeme, tedy ještě máme šanci udělat si svět okolo sebe lepší. Tak na tom pracujme, na mnoha frontách, ale odspodu, vždy podle místní situace a možností, ať se nám to zase nezvrhne do jedné pravdy.

Původně jsem chtěl udělat článek, který by přiblížil alternativní programy ve svobodném operačním systému Linux k nejčastěji používaným programům v systému Windows, ale ouha, jména programů, co mě neoslovují, rád pouštím rychle z hlavy. A tak to udělám trošku jinak a snad i lépe.

Linuxové systémy používám od roku 2006, první rok až dva byly takové přechodové a když jsem si linux ověřil na vlastní kůži, byl přechod dokonán. Po té spoustě let již mohu s klidem v duši doporučovat a pomáhat udělat krok stranou i dalším, kteří chtějí.

Připomeňme si, co je to ten LINUX. Celým názvem GNU/Linux je moderní operační systém, který ale dokáže ctít tradice a lze jej snadno přizpůsobit k obrazu každého, tak aby to byl parťák, se kterým se fajn pracuje a ne příšera ve skříni. Doporučuji k přečtení a naladění ->
https://www.proc.linux.cz/

V dnešní uspěchané době nám reklamy vnucují myšlenku, že je nutné každé dva roky kupovat nový počítač, ideálně notebook. V nich figurují vysmátí lidé opět s novým počítačem.
Skutečnost je taková, že obnovu počítače potřebují pouze profesionálové, kteří konstruují na nejnovějších 3D CADech (trojrozměrných modelovacích programech) a i ti jsou také schopni fungovat i na 10 let starém hardwaru, dále střihači videí z různými počítačovými efekty, nebo hráči nejnovějších počítačových her.

Vezmu-li to ve zkratce, je-li vám BuďSob milý a stále ještě používáte gmail, prosím napište nám na vás nějakou jinou emailovou adresu.

Níže vysvětlím podrobněji:

Poslal jsem email, ale příjemce nereaguje. Zkusím to znovu... Neděje se nic nebo rovnou dostanu poměrně dlouhou zprávu, kde se v kratičké části píše podstatná (zároveň ne zcela pravdivá) věc, že:
"To best protect our users from spam, the 550-5.7.26 message has been blocked. / Abychom co nejlépe chránili naše uživatele před spamem, byla zpráva 550-5.7.26 zablokována."

Také se vám to stalo? Co se to děje? Na ostatní emaily doručování přece v pohodě funguje.

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.