Ne/chcete přispět se svou troškou do mlýna? Zde je odkaz na článek a videa, jak a z jakého materiálu si můžete sami doma zhotovit funkční roušku. Hotovou roušku je před použitím potřeba vyvařit a vyžehlit.

https://www.caramilla.cz/site-rousky-ustenky/

Děkuji Caramille za shromážděné informace a kamarádkám Buďsobačkám za ušité roušky!

Kdo má možnosti, může ušít a poslat roušky jiným potřebným. Ve spřáteleném bezobalovém obchodě Trvalé Pytliště (Lipenská 12, Č. Budějovice) shromažďují doma šité roušky pro místní záchranku. Další sběrné místo je také v Dobrovolnickém centru ADRA (Fráni Šrámka 34, Č. Budějovice).

Mapa POMOCI - nabídky a poptávky prospěšných iniciativ:

https://1url.cz/7zW33

 PS: Kdo neumí šít, může využít podprsenku vhodného typu. Tento zdroj skýtá výhodu 2v1. Ukazuje se, že některým to sluší s rouškou dokonce více než nahoře bez :) 

Buďte zdrávi a užívejte klidu, příp. echinaceu!

Nebylo to poprvé, a tak s použitím zkušeností předchozích, rozhodli jsme sadbě rybízu věnovat více času pro dobré startovní podmínky i lepší budoucno. Z většiny se jednalo o sazenice, které už nějaký rok rostly u kamaráda na zahradě, zarostlé ve vysoké trávě, kde se jim moc nedařilo. S novou šancí - uvidíme.

Čtěte dále...

Není pochyb, že domácí mýdlo je nezbytnost a žádná průmyslově vyrobená směs syntetických složek, palmového oleje a bonusem: černého svědomí z uhlíkové stopy, ho nemůže nahradit i když by ta věc voněla jakkoliv.
Následující návod budiž nakopnutím k domácí výrobě mýdla, které bude sloužit věrně, bez kontaminace odpadů, bude levné, bezobalové a z globálního pohledu lokální  :-)
Mýdlo je fajn!
 

Pozor od 14. ledna končí opravy chyb na Windows 7. Za nejlepší náhradu Windows 7 doporučuji Linux Mint (sám z něj právě píši tento příspěvek). Je zdarma a legálně, imunní na více než 95% virů, přesto umožňuje nainstalovat i kvalitní antivirus a lze ho velice intuitivně ovládat - je podobný Windows 7 víc, než Windows 10, kde bez lupy jste mnohdy v háji. Je rovněž spolehlivější a rychlejší. PC vám ožije. Nabízím pomoc po telefonu (603184319) nebo na tzv. Instal Festu. Už po 14. lednu byste neměli z Windows 7 chodit do banky. Pokud totiž kdokoliv v poslední době našel bezpečnostní díru, vyplatí se mu počkat na polovinu ledna. Další velký problém představuje skutečnost, že nakažený počítač nepoznáte hned. Většina virů tč. se snaží působit skrytě na pozadí. Ještě větší problém představuje propojení PC a mobilu, což umožní přístup i k ověřovací SMS. Rozhodně po 14. lednu nepřipojujte mobil k PC s Windows 7 a nepoužívejte internetové bankovnictví.

Linux je svobodný SW, který narozdíl od Windows garantuje přístup ke zdrojovým kódům (tzv. Open Source). Samozřejmě, že má i své nevýhody: Mezi největší nevýhody patří nemožnost nainstalovat nejvíce používané grafické a DTP programy od Adobe a místo MS Office musíte používat Libre Office, což zejména u Excelu je nevýhoda. Přesto většina aplikací má na Linuxu alternativu - tedy krom drobných programů např. přestože navigace TomTom běží na Linuxu, musíte tato zařizení paradoxně aktualizovat pouze z Windows. U WiFi routerů je aktualizace možná i z Linuxu, přestože je situace podobná.

Pokud Vám Linux vyhovovat nebude (lze ho na zkoušku přidat jako druhý OS např. pro přístup do banky a jinak dál můžete používat Windows 7) můžete zkusit update na Windows 10. Mě se to už na dvou (cca z 10) PC nepovedlo, přestože se jednalo o značky DELL a HP. 

https://www.linux-mint-czech.cz/ke-stazeni/

https://budsob.cz/images/Linux-Mint-video.jpg

https://www.loom.com/share/344a650af8f64c88afe04f8bb2493a47 

https://www.loom.com/share/68780b60c164476b9066b7346edd6df2 

Linux Mint

Máme pro vás březnové číslo časopisu Kompost. Dvacítka stran čtení se věnuje tématům vody (jak ji vracet zpět do krajiny), odpadům (jak jim předcházet) a stromům (mezi námi i těm vzdáleným). Dozvíte se také, jak bojovat se změnou klimatu prostřednictvím osobní angažovanosti nebo změny dopravního prostředku na cestě do práce.

Aktuální vydání našeho měsíčníku naleznete pod tímto odkazem: http://www.knih-st.cz/sites/default/files/kompost-03-19.pdf

Archiv doposud vydaných čísel pak zde: http://www.knih-st.cz/kompost

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.