Moderátorem této sekce je Komár (mmekotaZAVINÁČgmail.com).V případě, že byste měli nějaké podněty, komentáře či doplnění k odborné části článku kontaktujte ho.

Pokud chcete napsat článek přečtěte si Průvodce psaním článků.

Aplikace na webové stránce

https://re.jrc.ec.europa.eu/pvg_tools/en/#SA

umí vypočítat, kolik energie vyrobí fotovoltaický panel za rok, nebo v jednotlivých měsících roku. Zohledňuje při tom zeměpisnou šířku, místní meteorologické podmínky (zadáte svou polohu), sklon panelů, jejich natočení vzhledem ke světovým stranám a také typ použitých panelů. Lze započítat i předpokládané ztráty v systému a předpokládanou denní spotřebu. Umí zohlednit i automatické natáčení panelů. Zbývá tedy jen odhadnout vliv zastínění stromy, všechno ostatní to počítá samo. Pro hrubou představu kolik panelů a baterií si pořídit je to dobrá pomůcka.

Cílem odkazu je praktická tabulka, která vám pomůže vypočítat potřebnou tloušťku vodiče od baterie ke střídači. Dá se ale použít i pro jiné podobné případy.

http://www.ekoproud.wz.cz/v_prurez.htm

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.