Kreativní rozhovor o lokální měně s aktivním členem skupiny BuďSob na kanálu Inovace Republiky:

1. část

https://www.youtube.com/watch?v=wwQgAUqxoSM

Na Českém rozhalse 3 Vltavě odvysílali před nějakým časem v pořadu Kontexty pětidílný seriál Dějiny kapitalismu. Můžete si ho poslechnout v archivu rádia zde:

https://vltava.rozhlas.cz/dejiny-kapitalismu-7629118

Informace v něm obsažené se sice netýkají alternativních ekonomik, člověk si u toho ale aspoň uvědomí, proč se o alternativy snažíme. Zejména doporučuji nevynechat 3. díl na téma důchody. Aspoň nepodlehnete zbytečnému optimismu. Jinak bych chtěl doporučit celý pořad Kontexty. I když témata jsou velmi rozdílná, vždycky mi trochu poodhalí souvislosti. A bez souvislostí jsou fakta k ...  ničemu.

Minulý víkend (1.-2. 6. 2019) proběhl slet LETSystémů z celé ČR. Pořadatelství letos padlo na BuďSob a tak jsme se setkali v Jižních Čechách, konkrétně na statku manželů Voběrkových v Drahotěšicích.

V sobotu 24. 2. 2018 se na ČT24 odvysílal pořad Týden v regionech (Čechy), ve kterém se objevil kratší spot o BuďSobu. Bylo to natáčení, které vedla reportérka Lenka Rybáčková, natáčelo se poměrně narychlo bez přípravy a myslím, že jsme si ho užili :)

Děkuji všem zúčastněným za ochotu a výbornou reprezentaci BuďSobu.

V sobotu 14. 10. 2017 se nepočetná skupinka BuďSobáků vydala k našim rakouským sousedům do městečka Leopoldschlag. Funguje tu totiž lokální výměnný systém. Pro nás, z okolí Kaplice je to vlastně blíž než do Budějic a tak si pravidelné setkání místní skupiny zvané "Tauschkreis" (www.tauschkreis-freiwald.org) vysloveně říkalo o naši účast. Místní systém je v mnoha ohledech podobný našemu, v mnohém se naopak liší.

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.