Sledujte živě zásadní setkání odborné veřejnosti. Špičkoví vědci, kliničtí lékaři a právníci z ČR a Slovenska se sejdou, aby sdíleli aktuální poznatky o covid-19 a jeho medicínských a společenských dopadech. Na konferenci vystoupí mj. prof. Jaroslav Turánek, prof. Vojtěch Thon, prof. Jiří Beran, prof. Omar Šerý, prof. Eliška Sovová, prof. Michal Klíma, MUDr. Hana Zelená, MUDr. Lukáš Pollert, JUDr. Tomáš Nielsen, Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová, doc. Miroslav Ševčík a mnozí další.

Program (9:00 - 18:30):
https://covidkon.cz/program-konference/

Živý přenos z konference:
https://www.facebook.com/svedominarodacz

Pořádají PRO LIBERTATE, INLV (Iniciativa nezávislých lékařů a vědců) a NADAČNÍ FOND SVĚDOMÍ NÁRODA pod záštitou senátorky MUDr. Aleny Dernerové.

Vážení, posíláme dost alarmující zprávu. Chystá se novela zákona č. 94/2021 Sb., o mimořádných opatřeních při epidemii onemocnění COVID-19 a o změně některých souvisejících zákonů (tzv. pandemický zákon), kterou předložila vláda ke schválení ve zrychleném čtení. Současný pandemický zákon končí svou platnost na konci února, avšak tato novela jej má nahradit na dobu neomezenou! Již předchozí verze byla minimálně rozporuplná a je dobře, že dožívá. Nenechme ožití další, ještě horší. Musíme být proto bdělí a aktivní právě teď!

- Zasíláme video, ve kterém je stručně řečeno, jaké změny se chystají: https://1url.cz/@video-panda
- Přikládáme výzvu od pana Tomáše Nielsena, kterou zaslal všem poslancům a senátorům, v níž je dopodrobna sepsáno, proč takový zákon není v pořádku a jaká jsou jeho rizika.
- Přikládáme i platné znění novely s vyznačením změn.

Attachments:
Download this file (emaily-poslancu-2022.pdf)emaily-poslancu-2022.pdf[ ]Martina a František Vávrovi194 kB
Download this file (Panda_nov_01_2022_zmeny-1.pdf)Panda_nov_01_2022_zmeny-1.pdf[ ]Martina a František Vávrovi247 kB
Download this file (vyzva_pand_zakon_ProLibertate.pdf)vyzva_pand_zakon_ProLibertate.pdf[ ]Martina a František Vávrovi371 kB

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Attachments:
Download this file (manual_21.pdf)manual_21.pdf[ ]Dita Měkotová582 kB

Nový rok je dobrý čas :) Vesmíru je to tak nějak jedno, většina věcí je v cyklech, které nemají konec ani začátek, ale lidé na svůj čas koukají většinou trošku jinak.

Spousta z nás si dává do nového roku předsevzetí, kdy přemýšlí, co zlepšit či podpořit, ať už u sebe, ve svém blízkém a širším okolí nebo rovnou globálně. Jdeme na to dobře, s dobrými myšlenkami, vizí, někdy i s cílem :) Jen nám občas přijdou do cesty denní strasti nebo klacky pod nohama, které se v průběhu roku vynořují, byť třeba z vůle někoho jiného. Ale i od toho je tu zase další nový rok, abychom zabojovali zase trošku od začátku, od nových sil.

Co můžeme udělat hned teď, je veřejná podpora nápadů, které potřebují podporu veřejnosti. Opět je to o tom, abychom se nestávali mlčící většinou. Je to něco, co jako BuďSob podporujeme, na webu jako spolek, v životě pak každý za sebe, tím co sami děláme, protože to jsou naše Společně sdílené hodnoty.

Zde je seznam petic a deklarací, které stojí na straně našich společně sdílených hodnot, které stojí za to podpořit co nejdříve:

 

Pro děti, navštěvující komunitní školu v Deskách (zapsané u Třeboňské školy ZŠ Světoplavci), hledáme na 2-3 dopoledne v týdnu průvodce, který by měl:

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.