https://www.facebook.com/slusnafirma.cz/videos/588755105175183/

 

Třetí rozhovor ze seriálu Zpátky k jídlu (https://slusnafirma.cz/zpatky-k-jidlu/o tom, proč je důležité převzít zodpovědnost za to, co nakupuji, proč se zapojit do KPZ a znát svého zemědělce a proč je nutné, aby se lidé začali vracet ke krajině a péči o půdu.

Jan Valeška je sociální ekolog, působí v Asociaci AMPI, angažuje se v oblasti KPZ (komunitou podporované zemědělství), spoluzakládal komunitní zahradu Kuchyňka a Spolkový obchod obŽIVA

 

MILION CHVILEK PRO DEMOKRACII je kampaň vedená spolkem Milion chvilek, jehož cílem je „podpora a kultivace demokratické kultury, občanské angažovanosti a veřejné diskuse v České republice“. Této kampani předcházela studentská výzva Chvilka pro Andreje, která požadovala splnění slibů, které Andrej Babiš dal občanům České republiky. Svým podpisem se můžete připojit k témeř čtvrt milionu lidí, kteří si přejí, aby se Andrej Babiš vzdal fuknce premiéra ČR.

Podepsat petici můžete zde: https://milionchvilek.cz

To není žert, ani utopie z Anastasie, ani předvolební koblihy.

To je záměr spolku Pago pago z Litovle na Hané. Záměr tak silný, že letos rozdají zájemcům 300 000 semenáčů krajových odrůd jabloní, dubů a ořešáků pro výsadby do krajiny, na soukromé i obecní pozemky. Jabloně množené ze semínek si nemusí zachovat vlastnosti původní odrůdy, bude tedy překvapením jaká jablka budou rodit. Zato jsou vhodné k roubování.

Kdo má chuť na společný výlet k Olomouci, pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Ideální čas bude sobota 20. října, kdy pořádají Den stromů spojený s přednáškami, divadlem a koncertem.

Přátelé,
máme pro vás nabídku podílet se na komunitním BIO políčku ve Lčovicích u Čkyně (viz loňská zpráva o nově založené KPZ).
Potřebujeme někoho, kdo by alespoň 1x týdně (libovolný den, možno střídat) pracoval (sadba, výsev, pletí) nejlépe tak 5-6 hodin za 100 až 120,- Kč/h. Anebo v SOBech či plodech dle dohody.
Je to dost akutní, má-li být v létě a na podzim v biobedýnkách něco jiného než pýr...:)
Díky všem, mějte se fajn.
Tomáš
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
728 375 074

Attachments:
Download this file (IMG_1945.JPG)IMG_1945.JPG[ ]Tomáš Hauser330 kB

Poprvé od listopadu 1989 chtějí někteří politici vzít lidem jejich
práva. Chtějí jim zakázat posílat úřadům připomínky k dopadům spalovny,
skládky, skladovacíh hal, či vykácení parku v sousedství na jejich
zdraví, přírodu a životní prostředí.

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.