Milí přátelé,
dne 18.12 jsme se v Katovicích účastnili moc pěkného setkání lidí, kteří se snaží se současnou situací něco dělat. Zúčastnil se i Jan Konfršt a rozhodli jsme se publikovat všechna jeho Zamyšlení z této nelehké doby. Snad to pro vás bude také podnětné a lehké k pochopení, oč tu vlastně běží.

Zamyšlení č. 1-4 si můžete přečíst tady.

Infernits

Milí lidé na cestě k soběstačnosti,
ráda bych s Vámi sdílela texty, které napsal můj dobrý přítel. Vyjadřuje se k současnému dění, dle mého velmi trefně, ale také bez příkras a troufám si říct, že se snaží Velmi nabádat k hlubokému zamyšlení nad děním kolem nás z větší perspektivy, k zamyšlení o smyslu Života kolem nás.
Jeho práci sleduji s hlubokým zaujetím již více než 15 let. V nedávné době vydal knižní román Poutník.

S pozdravem pro všechny Hanka LípaLes

PS: Zamyšlení č. 5-9 si můžete přečíst tady.

Jsou tu volby, jako skoro každý rok. Člověka to až nebaví. V rámci soběstačnosti, můžeme takové volby třeba hodit za hlavu, ale co když nám politický posun po volbách bude v naší vlastní soběstačnosti překážet a systém nám bude více házet klacky pod nohy? Co když nám systémovými opatřeními z Prahy, v honbě za vyšším výkonem "hospodářství", otráví vodu a půdu všude okolo nás? To je pak soběstačnost o dost těžší. Anebo obráceně, co když nám takové volby mohou nakonec ve vlastní soběstačnosti pomoci?

Připlul ke mně aktuální zajímavý text od Radomila Hradila. Radomil je citlivý pozorovatel a dokáže vnímat souvislosti pod povrchem. Zde je jeho dušičkový text o čase zlomu a výzva ke změně nás samých, k revoluci v lidských srdcích:

Je to už asi víc než rok, co jsem tenhle článek napsal. Můj tehdejší článek o homeopatii vyvolal jistou nevoli, tak vznikla dohoda, že nebudu publikovat, dokud nebudou stanoveny pravidla. Už nějaký čas stanoveny jsou, ale měl jsem dost jiné činnosti, tak jsem se k tomu dostal až dnes, protože prší. Omlouvám se za to, protože, obzvlášť ve světle posledních událostí, se mi jeví jako potřebný.

Attachments:
Download this file (odpověď.txt)Odpověď pro Infernits, Františka[ ]Miloš Hobl9 kB

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.