Milí přatelé, usnesly jsme se v budějické buňce, že nám nedává smysl zaměstnávat se vzájemně mytím nádobí po setkání. Proto odteď prosím pamatujte: na setkání hrnky (případně další nádobí) s sebou! Do Skal a okolí se tato móda dostala daleko dříve, ale lépe pozdě než nikdy! Proto se velice těšíme i na vaše plecháčky, štamprlátka, sklínky a hrnky.

Zuzka

Milí Buďsobáci a další příznivci soběstačnosti.

Zveme vás do Hodonic na pár letních příležitostí: 

V průběhu celého srpna budeme dodělávat druhou vrstvu venkovních hliněných omítek na náš dům. Kdo by si to chtěl vyzkoušet, přijeďte ideálně na více dní. Větší pracovní nasazení předpokládáme v týdnu 2-5. srpna a 23.-27.srpna, ostatní termíny po osobní domluvě. Přespání možné v maringotce a teepee.

V neděli 15. srpna 2021, v rámci víkendu pro Hodonice, chystáme Den soběstačné kultury: výměnné setkání LETS, exkursi na společně obhospodařované políčko a do stále soběstačnějšího slaměného domu, povídání o místních vykuřovadlech a koncertik moravského písničkáře Páji. Změna programu vyhrazena :) 

Více informací, jak se k nám dostat, najdete na  stránkách http://zivehodonice.cz/

Pokud se chystáte do Hodonic dorazit, prosím ozvěte se v předstihu na sedumsedumpět jednajednadevět třisedumnula.

Na viděnou se těší Dita a Komár

 

Milí Sobi, srdečně Vás zveme na srpnové setkání "našeho kmene" u altánku v Casssiopeie. Obvyklá čilá výměna výpěstků, výrobků i zkušeností proběhne dne 4.8.2021 od 18h. Nabídky a poptávky k výměně uveřejněte raději už dnes! Děti ani ostatní rodinné příslušníky neponechávejte doma samotné v zajetí nudy. Lahůdky na stůl od zkušených pekařek a dalších výrobců potěší vždy a všechny. Tak je prosím také nezapomeňte doma. Zájemci o členství jsou jako vždy vítáni.

Orientační časový harmonogram schůzky:
18:00 - individuální příjezdy, nápoj na uvítanou a výměna předem domluveného. 18:30 Oficiální přivítání a zahájení schůzky za současné ochutnávky, bude-li čeho. 19:00 Zasvěcení nových zájemců do zvyků kmene a nezbytná tradiční rvačka o poslední bezprizorní kusy z nabídky výrobků a výpěstků. Následuje svobodná diskuse a výměna zkušeností ze zahrad, dílen i domovů za bezuzdného popíjení nealko nápojů. Od 20:00 naložení těžkých nákladů s lehkostí sobům vlastní a postupný odjezd do domovů našich soběstačných.

Přátelé,
žel se mi dnes ozvala Linda, u které mělo být naše další setkání, že je nachlazená a pozvání tedy musí zrušit. Dnešní setkání tedy proběhne u nás (Infernits) ve Skalách od 17hod.

na viděnou
Martina

Zdravíme Soby z blízka i daleka,
chtěli bychom vás pozvat na další pravidelné setkání "volyňské" buňky a to tentokrát u sobice Lindy (treperenda). Mohla by to být příležitost i pro členy, kteří bydlí v okolí a na jiná setkávání to mají poměrně daleko, rádi vás uvidíme.
Všichni se samozřejmě vybavte dobrou náladou, otázkami a hlavně vším možným ke směnám (výrobky, výpěstky, ....). Sezóna ovoce a zeleniny je v plném proudu, tak toho hojně využijme. Prosím tedy, abyste své věci ke směnám nabídli na lets.budsob.cz, aby si ostatní mohli případně nějakou nabízenou věc dopředu domluvit.

těšíme se
Infernits (tel. sedm dva jedna nula tři nula šest osm dva)

Kde: Jemnice 19 u Oseka (okr. Strakonice): https://mapy.cz/s/pocasojoze
Kdy: 14.7.2021 od 17:00

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.