Vážení kulturně založení členové a příznivci Buďsobu,

Nejen zeleninou živ jest člověk. Máme příležitost užít si koncertů nedaleko Českých Budějovic. Srdečně nás zve pořadatel buďsobák Michal a nabízí možnost platit vstupné naší lokální měnou.

První z koncertů je již zítra a další za týden, v pátek 21.6.

Podrobnosti na plakátech a více v textu níže:


Letní Etna

Made by the fire /progresive rock/

Andy the Doorbum  /avant-garde, USA/

after - DOD /SpudSpoody a hosté/

Série koncertů v prostoru bývalého dolu na antracit Etna nazvaný Letní Etna začíná koncertem dvou výjimečných hudebních projektů. Andy the Doorbum, rodák ze Severní Caroliny, je zpěvák, skladatel, básník, vizuální umělec a performer, který svou hudební dráhu začal v 9 letech. Jeho živý set pohltí posluchače velmi sugestivní hudební linkou doplněnou silným, syrovým, srdečným vokálem. Tato hudebně divadelní performance je obohacena o unikátní kostým, masku a světelné efekty z Andyho dílny. https://andythedoorbum.bandcamp.com/.../of-tears-no...
Made by the fire - instrumentální jízda, kytara, basa, bicí, radost z hudby, tvorby, sdílení. Neni moc takhle našláplých kapel, který nepotřebujou slova, aby svojí muzikou sdělovali to nejpodstanější - music is God
otvíráme v 18:00
20:30 Made by the fire
22:30 Andy the Doorbum
00:00 Dance or Die SpudSpoody a hosté
končíme až zakokrhá Bohouš
Březí koza na čepu, buřty na ohni, drinky na baru
přespat můžete na pódiu pod barovou pergolou, na louce a tak
odvoz i přívoz za hubičku bude k dispozici domluva: Tomáš 605583650
Vstupné: 190,- a víc
Děti a ZTP zdarma


 

 
Letní Etna

Media Service

JADRAN /EBM, České Budějovice/

DUKLA /indie, electronic, Praha/

after - DOD SpudSpoody a hosté

21.6.2024 pátek

Lhotice 46 - prostor bývalého dolu na antracit Etna

10 km severně od Borku

Mezinárodní den hudby oslavíme Letní Etnou č.2

20:00 Media Service - dva nadaní muzikanti nastupující generace a jejich elektronická alternativní hudba
21:00 Jadran - dva nadaní muzikanti, kteří společně tvoří elektronickou hudbu už pár let. Kluci v současné době svojí tvorbu posunuli o jeden rychlostní stupeň výš a těšit se můžete pěknou porci EBM okořeněnou o beaty v rytmu techna.
22:30 - DUKLA - Dukla je pražská kapela hrající kytarový pop nesoucí odkaz nové vlny, post punku, devadesátkových kytarovek ale i současné klubové hudby. Mají na kontě řadu singlů, několik EP a album Honza, za které sklidili pozitivní ohlasy a nominaci na hudební ceny Apollo za desku roku 2020. Kapela letos vydala nové album pod labelem Bumbum Satori. Na albu Stejný lepší je patrný posun ke klubovější hudbě, aniž by ale zároveň opouštěli to, co je pro ně typické – výrazné melodie a nostalgické texty, které s přiznanou naivitou reflektují život ve městě.
after - DOD SpudSpoody a hosté - alternativní rocková i taneční hudba, oheň a drinky na závěr večírku se dycky hodí

najdete nás 10 km severně od Borku dvojkou na konečnou Borek točna a pak pěšky lesem se to dá, nebo autem, na kole nebo: doprava za hubičku. Pro příjezd volejte: Tomáš 605583650
otvíráme: 18:00 , končíme: až zakokrhá Bohouš

Vstupné: 270,-
Spaní - stanová rozptylová loučka, pódium, stodola, širák a tak
Občerstvení: klasika + Bohemia Cider včetně legendární konopný zmrzky od Dobrého konopí

Další informace: Michal 777647455

Zveme Vás na setkání BuďSobu a to ve středu 12. 6. od 17hod. v Čajovně Na Půdě (U Sv. Markéty 118).

Přijďte povyměňovat zkušenosti, vlastní výrobky či výpěstky,...

těšíme se na stávající i nové tváře
Infernits (Franta a Martina)

Moc ráda tu sdílím nabídku zúčastnit se kurzu renovace nábytku od Jany Hřebecké z Kabinetu Kaplice. Díky Nadaci Via je zcela zdarma.

 

Ahoj, moc ráda bych vás pozvala na kurz renovace nábytku, který u nás budou dělat zruční lidé z Kabinetu CB. Půjde o to, že na kurzu opravíme vybavení pro dětskou hernu v nově vznikajícím komunitním prostoru, který bude sloužit rodinám s malými dětmi z Kaplice a okolí.

Jestli nám chcete pomoct a něco nového se naučit, jste srdečně vítaní.

 

Kurz bude probíhat
v pátek 14.6. 14-19
a v sobotu 15.6. 10-13
V rodinném centru Budíček, Bezručova 194, Kaplice

Ideální je účastnit se celou dobu, ale je možné přijít i jen jeden den.
Pokud s sebou chcete vzít děti, tak starší (od 6 let) se mohou účastnit kurzu, pro mladší budou připravené tvořivé aktvity a herna.
Pokud nám chcete pomoci se sběrem věcí k renovaci, tak sháníme:
10x dětské dřevěné židličky - skládací nebo pevné, vůbec nevadí, že bude každá jiná
2x dětský dřevěný stůl - lehký, přenosný
staré kufry kožené
dřevěná klouzačka
hezké dřevěné šuplíky a noční stolky po babičce, které umíme přetvořit v hračky jako je dětská kuchyňka a divadýlko.

 

Přihlásit se můžete Janě Hřebecké na telefonu 774048402.

 
Attachments:
Download this file (Kabinet-kurz-renovace.pdf)Letáček[ ]Martina Filipová164 kB

Zionfarm.cz

prohlídka, přednáška, ubytování na rodovém statku

12.-14.07.2024

20.07.2024                               

                                ostrovní dům bez připojení k sítím                     

                                jedlý les a permakulturní zahrada

                                koupací jílové jezírko

                                léčivá pyramida s lehátkem

 Nezávislé zdroje energie a jejich využití. Permakulturní zahrady, sluneční pasti, vyvýšené záhony, vytvořené terasy, terénní úpravy a jedlý les. Pečení chleba, mletí mouky, uchovávání potravin. Vliv životního stylu a prostředí na naše zdraví. Ochutnáte zdravé jídlo a můžete se schladit v jílovém koupacím jezírku.

TEL:721 019 693 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 Jižní Čechy, okres Písek,   www.zionfarm.cz   FB-zionfarm

Vážení a milí,

Všichni členové Buďsobu mají právo účastnit se Velkého SOBÍho sněmu. Jste srdečně zváni. Proto neváhejte a zúčastněte se! 

Kdy: v neděli 9. června 2024, od 10 hodin

Kde: u Jarmily, Drahotěšice 10, Farma Aronia

Jak: Rokování proběhne již tradičně participativní metodou - formou OpenSpace, což je osvědčený způsob, jak nacházet nové směry a spoluvytvářet udržitelnou budoucnost. Úkol pro každého z nás:

připravit si téma/ta ohledně BuďSobu, která bych chtěl/a s ostatními diskutovat a společně nebo samostatně uvést v děj

Nedočkavci a buďsobáci z větších dálek mohou přijet již v sobotu večer, posedět a popovídat si, co nového a dobře se na Sněm vyspat. Domluvte se prosím přímo s Jarmilou.

Proč: Loňským překvapením Sněmu byl závěr, že vlastně nepotřebujeme žádné vedení, tedy hlavu. Proč by ne, když jsme všichni tak velcí srdcaři nebo čím to může vlastně být… Po roce můžeme vyhodnotit, jak důležité či posouvající bylo toto společné rozhodnutí a jak nám ta anarchie svědčí. S Tomášem jsme to tehdy spolu komentovali na téma, že dosti druhů živočichů funguje po milióny let i bez centrální nervové soustavy a což je nepochybným důkazem jejich evoluční úspěšnosti. V jednoduchosti je prostě krása.

Jste jen zvědaví na další vývoj nebo dokonce máte nápady a odvahu je prezentovat a realizovat? Přijďte, protože bez Vás se TO nestane. Jeden každý člen, i když sám ani nic nevysloví, už jen svou přítomností mění Buďsob a jeho další směřování. Je to prostě taková magická záležitost.

Rozhodně si nenechte ujít příležitost se navzájem více poznat, poslechnout si názory dalších, popřemýšlet, najít cesty k řešení a společnou prací a tvořením pootočit spirálu vývoje zas o jeden závit.

Malé pohoštění a kávu nám chystá hostitelka, ostatní je na nás soběstačných. Přivezte si, co kdo rád, pochlubte se novými recepty či osvědčenými dobrotami.

Kultura bývá tradicí na takovýchto našich akcích. Letos tomu nebude jinak. Kromě muzikantů, kteří nám mohou zpříjemnit sobotní večer, je tu i Víkend otevřených zahrad. Ke zkouknutí budou hned dvě:

  • tu první neminete, protože na ní se budeme setkávat a opečovává ji hostitelka Jarmila
  • na tu druhou to máte 3 minuty autem nebo 35 minut pěšky Herba Grata - trvalkové zahradnictví a ukázková zahrada, otevřeno mají oba dny 9:30-18:00. Navíc v ČB a okolí najdete i další otevřené zahrady, pokud hledáte tip na sobotní výlet.

Uvidíme se!

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.