Zveme vás na setkání Svobodné buňky Strakonické
 
Kdy: ve čtvrtek 23.6. 2022 od 17 hodin
Adresa: Čajovna Na Půdě, U Sv. Markéty 118, Strakonice
Kontaktní telefon: Hanka 602 452 075
Doba trvání cca 4-5 hodin
Máte-li podobně naladěné známé v okolí Strakonic pozvěte je na setkání.
 
Srdečně zveme všechny, co pochopili, že nastal čas na změnu a kteří pochopili, že se o sebe a své rodiny budeme muset postarat sami. A že je čas vytvářet nově fungující skupiny, kde lidé spolupracují a navzájem si pomáhají.
 
Povíme si, jak funguje obdobná buňka déle než rok a půl v Českých Budějovicích.
 
Probereme úskalí dnešní doby, na co se připravit, jak se zachovat, co mít doma na případ blackoutu, co mít v alternativní lekárničce atd..
 
Zaujme-li vás pozvánka, rozpošlete ji vašim přátelům, které by to mohlo zajímat, a přijďte společně ve čtvrtek mezi nás.
 
Bude možnost pořídit si knihy k tématům prepperství a soběstačnosti, permakultury, bylinařství, z nakl. Zakázané vzdělání atd.
 
Kdo jsme? Jsme skupina obyčejných lidí, kteří pochopili, že se musí o sebe postarat sami.
 
Vytváříme síť lidí, kteří o sobě vzájemně vědí, pravidelně se scházíme a propojujeme své síly. Sdílíme své zkušenosti a navzájem se inspirujeme a pomáháme si.
 
Cílem je připravit sebe a své blízké na nadcházející období krize (jak finanční, tak hospodářské, energetické, zdravotní, morální atd.)
 
Více než rok intenzivně pracujeme na propojování lidí se stejným nastavením.
Každý týden se pravidelně setkáváme a pořádáme různé akce, praktické přednášky, společné víkendy v přírodě, vzděláváme se v soběstačnosti atd.
 
Snažíme se vytvořit "podhoubí" pro dobu změny, která přichází odspodu v době, kdy se systém rozkládá. Jsme si vzájemně oporou v místě bydliště, podporujeme se navzájem.
Navazujeme kontakty s místními farmáři a producenty, řešíme energetickou i potravinovou soběstačnost, problémy "obyčejných" lidí.
 
Nemluvíme o tom, co by bylo potřeba a co bychom měli dělat, ale skutečně to děláme.
Vždy zůstáváme mimo politické dění a k žádným stranám se nepřipojujeme. 
 
Přehled 12-ti klíčových témat, kterým se ve Svobodných Buňkách aktivně věnujeme, pro usnadnění života v nové době a přicházející ekonomické a morální krizi.
 
Všechna tato témata postupně rozpracováváme a nejvíce se věnujeme tomu, co je aktuální potřebou.
1) POTRAVINY - potravinová soběstačnost, jak na zásoby, spolupráce se zemědělci, včelaři...
2) VODA - voda pitná i užitková, čištění – jaké filtry na vodu vybrat, skladování...
3) RODINA A BYDLENÍ - materiální zázemí - oblečení, dílna, nářadí, nástroje, zahrada, vybavení kuchyně atd...
4) ZDRAVÍ - prevence i léčba, psychické zdraví, nový způsob přístupu ke zdraví, hygiena, alternativní lékaři a terapeuti...
5) ENERGETICKÉ ZDROJE - záložní a alternativní zdroje energie, život bez sítí...
6) KOMUNIKACE A PŘEPRAVA - alternativní systémy komunikace a dopravy
7) OCHRANA - Ochrana osob a obydlí, ochrana před elektrosmogem...
8) SMĚNA - směna, podporovatelé, vzájemná výpomoc, sdílení půdy na pěstování...
9) VZDĚLÁVÁNÍ – učení užitečným věcem dětí i dospělých, návrat ke starým řemeslům, literatura jak co dělat, vyrábět kdyby nešel internet…, KSB
10) DUCHOVNÍ ROZVOJ, KULTURA, SLOVANSTVÍ – práce na sobě, rozvoj intuice, vize pozitivní budoucnosti, návrat ke kořenům...
11) TVOŘENÍ NOVÝCH KOMUNIT A SPOLEČENSKÝCH CELKŮ - propojování se s podobně smýšlejícími skupinami.
12) SVOBODA – vnější i vnitřní…. jako základní element pro vše výše uvedené
Pránická výživa a živý člověk....
 
Na viděnou se těší organizátoři a Šárka + Honza z budějovické buňky.
Tel. 602957209
Vstup volný.
Kapacita je omezená, rezervujte, prosím, svá místa v čajovně nebo na tel. 601118287 nebo 602452075.

 

Minulý rok jsme se sousedkami z okolí Hodonic začaly uskutečňovat jeden prima soběstačný, jen trochu časově náročný nápad. Chyběl nám peněžně dostupný zdroj kvalitní místní zeleniny. Tak jsme daly dohromady, co jsme měly. Naší zemědělskou půdu (kolem 1000m2), Martiny znalosti pěstování zeleniny v podhorských podmínkách a její kvalitní semínka, Alči skleník k předpěstovávání sazeniček a společnou chuť několika dalších místních žen k pěstování biozeleniny. Jak to vloni probíhalo si můžete přečíst zde: http://zivehodonice.cz/clanek/rok-2021-s-komunitnim-zeleninovym-polickem/

Po štěstí začátečníků (vlastní zelenina až do letošního jara) s komunitním obděláváním zeleninového pole pokračujeme i letos. Práce je až nad hlavu a času málo. Zveme všechny, koho zajímá tento způsob sebezásobitelství a chtějí si ho vyzkoušet vlastníma rukama, na předslunovratovou plevelící brigádu!

KDY: sobota 18. 6. 2022 od 10 hod

KDE: Hodonice u Malont, na mapě zde:

CO:  společné plevelení, kosení, práce s kompostem

BONUSY: společný oběd, sdílení zkušeností o místní soběstačnosti, exkurse (komunitní políčko, soběstačný dům, bývalá ves), přespání do neděle možné

S SEBOU: oblíbený nástroj k plevelení, oblečení na pole včetně stínění hlavy (kšiltovka, klobouk), vlastní miska, lžíce a hrneček k obědu, příp. věci na přespání

Pokud se chystáte přijet, ozvěte se prosím předem na sedumsedumpět jednajednadevět třisedumnula.

Těšíme se na společné zážitky!

 Dita a AnnaA

 

Milí přírodňáci, zahradníci, pěstitelé,...
letos jsme se rozhodli zúčastnit Víkendu otevřených zahrad. Akce má za cíl ukázat zájemcům zajímavé zahrady po celé ČR, obvykle skryté očím kolemjdoucích. Pokud byste měli zájem a chuť se třeba inspirovat nebo se dozvědět něco nového v oblasti (nejen) pěstování a potravinové soběstačnosti, rádi vás uvítáme u nás ve Skaláxch v neděli 12. 6. od 11 do 18 hod. Ve 14 a 16 hod. uděláme pro zájemce prohlídky s komentářem ;)

Jako zpestření dne budeme mít improvizovanou cukrárnu a můžete si u nás pořídit i sazenice různých druhů zelenin či nějaké naše domácí produkty.

Naplánovat si můžete cestu rovnou po vícero zapojených zahradách.

těšíme se na případné shledání
Martina a Franta Vávrovi (Infernits)

Přátelé a kamarádi,
další setkání proběhne ve středu 8. 6. 2022 od 17hod. ve Strakonicích v Čajovně Na Půdě.

Setí a sázení je v plném proudu, tak nezapomeňte využít nabídek letních sazeniček na poslední chvíli nebo už sazeniček zimních. Pokud budete chtít od nás nějaké zeleninové či bylinkové, dejte nám dopředu vědět a přivezeme je, koukněte na aktuální nabídku: https://lets.budsob.cz/cs/node/5275

těšíme se na setkání
Martina a Franta

PS: Koťátka na fotce jsou naše :) Tři kocourci a jedna kočička. Pokud byste měli zájem, budou k odběru za 2 měsíce.

I když je jaro tím bezpochyby tím nejkrásnějším měsícem v roce, pro naši lokální jihočeskou skupinu "Stop sečení srnčat" je jedním z nejnáročnějších období. V tomto období se v přírodě rodí spousta mláďat, a ta, která tráví první dny na loukách, jsou smrtelně ohrožena žacími stroji. Jedná se především o srnčata, ale také zajíčata a drobné pernatce.
Myslivci a zemědělci jsou ze zákona povinni zvěř před sečením chránit, ale ne vždy je tato povinnost dodržována.
Někdy ale i v případech, kdy se všichni snaží, lidské síly selhávají před moderní technikou a rychlostí sekaček.
Naše skupina dobrovolníků už šestým rokem funguje v terénu a pomáhá s vyhledáváním srnčat. Krom toho jsme díky veřejné sbírce pořídil již celkem tři drony s termovizí plus máme jeden soukromý, takže v sezóně sečení denně vstáváme a už od čtvrté ranní hodiny prolétáváme terén, který se bude záhy sekat.

Sečených porostů je mnoho, vše se nedá prolétat, takže organizujeme dobrovolníky a chodíme v terénu i přes den. Pro pěší procházení porostů hledáme další dobrovolníky, protože na rozlehlých plochách jsou každá noha i hledající oko dobré.
Přidejte se prosím k naší lokální skupině a pomáhejte s námi!  www.stopsecenisrncat.cz

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.