Již nějaký čas v BuďSobu debatíme o obnovení "exkurzí" po buďsobácích a dalších podobně pěkně soběstačností střelených lidiček. A tak tedy obnovujeme a začneme hned pěkně zostra :)

Akcí nám s podzimem nějak přibývá a tak pro vás všechny, kteří nyní v neděli 19.9. zrovna neplánujete šití bosochodek s Evkou v Nových Hradech, máme připravenu návštěvu u rodiny Jarošových na jejich rodovém statku - Zionfarm, kteří píší např. inspirativní blog Zpátky k přírodě. Sejdeme se na místě od 10. hodiny. Adresa je: Kakovice 12, Mirovice 398 06 . V Kakovicích za lávkou doleva, nahoru do kopce (cca 1,5 km) podél rybníků až na horizont, pak ještě kousek z kopce a zaparkovat na louce.Kdo budete chtít přijet, dejte prosím co nejdříve vědět (ať máme trošku přehled, co se týče plánování oběda, případně také můžeme vyladit spolujízdu) na tel. 606441166 nebo email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Občerstvení k odpolední kávě či čaji můžeme pojmout tradičně soběstačně, kdy každý dovezeme něco dle svého na společný stůl.

A dále již lákavý nedělní "plán dne :)" ze Zionu:

10h - 10,30 sraz.
Okolo 11h začne komentovaná prohlídka:
- solární elektrárna na otočné konstrukci (3 kw)
- termické panely na ohřev vody (10 kw)
- rozdělaný projekt větrné elektrárny (1,5kw)
- centrální topení a kombinace zdrojů (dřevo, slunce)
- tlaková a teplá voda v ostrovním systému
- jílové koupací jezírko
- sběr a čištění dešťové vody
- vnitřní separační záchod se zásobníkem ve sklepě
- pozemkové úpravy (sluneční pasti, terasování)
- bezorbové (mulčované) záhony

Posléze asi 12-13h diskuze o ostrovním domě a dotazy + bylinkový čaj.
Po 13h bude možnost vegetariánského oběda částečně z vlastní produkce 80,-

Po obědě chvilku volno, relax a diskuze:
- snižování životních nákladů
- cesta k potravinové soběstačnosti
- domácí vzdělávání
- život na samotě atd.

Kdo pak bude chtít, může zůstat na výpomoc. Dále je tu možnost si odpoledne nasbírat jablka nebo švestky a kdo bude mít zájem může strávit nějaký čas v léčebné pyramidě. S sebou holínky, karimatky, ručník a plavky na koupání (otužování :) v jílovém koupacím jezírku. U práce a po ní se odpoledne u kávy a čaje rozebere to co bude zajímat ty, co tu zůstanou.

Jako vstupné zvolíme dobrovolnou formu buď vlastních výrobků nebo Sobů.

Evka Botka vás zve na kurs šití bosochodných bot - balerinek nebo celoroček:

18. a 19. září v komunitním centru v Nových Hradech

Více info na https://botkaevka.cz/calendar/ nebo na telefonu 776 020 003.

Možnost platit celý kurs v sobech!

Těší se na vás Evka Botka (v LETSu jako "eva")

Zveme všechny příznivce soběstačnosti a výměnného obchodu na naše další pravidelné setkání. Neváhejte ani ti, kdož jste se doposud k naším akcím nezapojili. Moc rádi se seznámíme s dalšími lidmi z okolí, kterým je téma soběstačnosti blízké nebo jej již žijí.

Kde: Skály 36, okr. Strakonice
Kdy: středa 8.9. 2021 od 17 hod.
S sebou: hrnek na pití, dobrou náladu, věci ke směně a cokoliv dalšího užitečného vás napadne :)

Milí Buďsobáci a další zájemci o staré místní odrůdy ovoce!

Výstavu pozdně letních, starých odrůd ovoce, vypěstovaných přímo na své ekofarmě , spojenou s ochutnávkou a poradnou o pěstování pro vás pořádá Dana (Modron) v úterý 7. 9. 2021 mezi 15 a 17 hod.

Ekofarma Gita v Prostředních Svincích 35. Vstupné 50 Sobů. Je nutné se předem zaregistrovat na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Spolujízda z ČB možná (pište do nabídek/poptávek na LETS). Dojet se dá také vlakem nebo busem do stanice Holkov a asi kilometrovou procházkou dojít na ekofarmu.

 

Budou zde k vidění jedny z nejstarších jablek Api hvězdnaté, nejkrásnější jablko Borovinka, nebo-li Charlamovské,

 i jablka patřící k nejchutnějším – Grávštýnské červené. Budete moci ochutnat protialergickou bylinu Perilu,

ale také místní ryngle a švestky a mnoho dalšího ovoce, zeleniny a bylinek. Bude možné si zde ovoce, rajčata, dýně i bylinky také koupit, případně směnit :)

Milí přatelé, usnesly jsme se v budějické buňce, že nám nedává smysl zaměstnávat se vzájemně mytím nádobí po setkání. Proto odteď prosím pamatujte: na setkání hrnky (případně další nádobí) s sebou! Do Skal a okolí se tato móda dostala daleko dříve, ale lépe pozdě než nikdy! Proto se velice těšíme i na vaše plecháčky, štamprlátka, sklínky a hrnky.

Zuzka

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.