Milí zahradníci, pěstitelé,...
i letos jsme se zapojili do akce Víkend otevřených zahrad. Akce má za cíl ukázat zájemcům zajímavé zahrady po celé ČR, obvykle skryté očím kolemjdoucích. Pokud byste měli zájem a chuť se třeba inspirovat nebo se dozvědět něco nového v oblasti (nejen) pěstování a potravinové soběstačnosti, rádi vás uvítáme u nás ve Skaláxch v sobotu 10.6. i v neděli 11. 6. vždy od 9 do 16 hod. V 11 a 14 hod. uděláme pro zájemce prohlídky s komentářem ;)

Jako zpestření dne budeme mít improvizovanou cukrárnu se sladkými dobrotami či kávou a můžete si u nás pořídit i sazenice zeleniny či nějaké naše domácí produkty.

Naplánovat si můžete cestu rovnou po vícero zapojených zahradách.

těšíme se na shledání
Martina a Franta Vávrovi (Infernits)

Milí soběstační našinci,

Tentokráte píši pozvánku s předstihem, abyste se stačili pro všech stránkách připravit na téma schůzky. Jste srdečně zváni na další setkání, které se uskuteční ve středu 5. 4. 2023, v Cassiopeie od 18 hodin.

Téma dubnové schůzky: hostina či ochutnávka postních, ale také veganských a vegetariánských jídel, ze surovin dostupných především právě v tomto období časného jara, kdy se zdá, že čerstvých surovin k vaření je již málo. Uvařte, upečte či připravte za syrova pro ostatní jedno jídlo. Nabízí se kategorie polévka, pomazánka, salát, hlavní chod, dezert. Nezapomeňte na jídla krajová či tradiční dle Vaší rodiny nebo obecně, co se kdysi připravovalo a jedlo. Něco může být zapečené, něco zase pečené. Něco i bez lepku či cukru. Tak intenzivně si někteří z nás očišťují své tělo i mysl.

Inspirace pro výměny: Určitě si budeme chtít vyměňovat recepty! Můžete je s sebou přinést v papírové formě na rozdávání nebo mi je pošlete mailem a ocitnou se na tomto webu v nově vzniknuvším receptáři. Vhodné by pak bylo doplnit o foto. Stále je ještě aktuální výměna semínek, bude nejspíše fungovat i semínkovna. Kdo už má, tak berte s sebou i sazenice. Pro nové keře a stromky nastal také ten správný termín. Pokud někdo plánujete větší úpravy domu či zahrady, na které by se Vám hodilo pár párů pracovitých rukou navíc, nezapomeňte si to napsat do přání. I některá řemesla a kutily najdete v nabídkách.

Tentokráte si jistě všichni setkání vychutnáme

AnnaA

Milí příznivci soběstačného žití,

naše další setkání v roce 2023 proběhne ve středu 1. února od 18 hodin v Cassiopeie.

Nápady pro výměny: Poohlédněte se po knihách, které je třeba poslat dál. Hudební nástroje, nevyužívaní pomocníci v kuchyni či domácnosti či jiná technika, ke které jste si nenašli vztah. To vše může někomu jinému udělat radost. Potřebujete opravit svetr, nářadí, studovat další cizí jazyk, naučit se vyšívat, prořezávat stromy či pracovat s motorovou pilou? Proč ne! Napište svá přání a nabídky do LETS.

Tématem pro únorové setkání bude vzájemná inspirace, výměna tipů a triků, předání zkušeností, jak efektivně využívat čas dlouhých zimních večerů: práce, studium, relaxace, společenské a kulturní události, ozdravné kúry a další.

Těším se na společné „dobíjení baterek“

Tak jako se nám už mnohokráte protnul život BuďSobu s aktivitami Akademie soběstačnosti (schválně, použijte vyhledávání článků zde na budsob.cz), zjišťujeme, že udržujeme směr i s dalším smělým projektem okolo Robina Čumpelíka a tím je Inovace republiky.

Po delší pauze proběhne táborské setkání. Jste srdečně zváni k výměně svých výtvorů, výpěstků, věcí nebo jen sdílení dobré nálady a zkušeností na téma soběstačnost. Sejdeme se ve středu 17.8.2022 v 17h u Filipů, čp. 74, Dražičky (PSČ 391 75). Těšíme se, za Tábor Karolína

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.