Srdečně tě zveme na VÍTÁNÍ PODZIMU A POSVÍCENÍ v sobotu 23. září 2023 v obecním sále v Chrášťovicích u Strakonic.

Jedná se o již druhé regionální setkání Svobodných buněk, Zdravého fóra, BuďSobu, Zlatého špendlíku a dalších hodnotami a životním stylem spřízněných duší.
Jsou určitě zváni i „ přespolní“ zájemci!
Organizaci, program i stravování si opět připravujeme plně svépomocně.

Co bude oproti Vítání jara tentokrát trochu nové či jiné?

    • Začneme již v 10 hodin dopoledne a skončíme kolem 22 hodin večer (i když bude možno zůstat i déle nebo i na vlastní karimatce v sále zdarma přespat).

    • Místo seznamovacího kol(ečk)a, které máme za sebou, se tentokrát zaměříme na společnou debatu a sdílení v podpoře soběstačnosti a nezávislosti v různých oblastech (zdraví, voda a výroba a zpracování potravin, dům a energie, informace + komunikace). Každý bude moci  přispět svou zkušeností či doporučením, i tvůj příspěvek bude určitě vítán! Můžeme se dotknout i širších souvislostí současného a nadcházejícího dění a možné přípravy na ně.

    • Odpoledne bychom v sále chtěli uspořádat „tržiště“ a dát prostor k prezentaci a příp. prodeji či směně vlastních výpěstků a výrobků a navazování praktických vzájemných kontaktů. To důležité, co se nestihlo probrat dopoledne, se může řešit v malých skupinkách.

    • Počasí by mělo být tentokrát pěkné a nedeštivé. Abychom se se vším programem vešli do jednoho dne a každý měl možnost výběru, počítáme tentokrát s tím, že vždy bude jeden menší prostor pro ty, kdo zrovna nebudou chtít být v hlavním sále nebo si budou chtít jen tak povídat. Harmonizace ladičkami a energetický očistný rituál agnihotra budou probíhat paralelně s jinými aktivitami, jedna z nich venku na čerstvém vzduchu na dvoře či na terase.

    • Doufáme, že před časem večeře se nám podaří sejít se na společné kolečko, abychom došli k závěrům, o čem a jak konkrétně spolu budeme nadále komunikovat a v čem a jak rozvíjet smysluplnou součinnost.

    • Zcela nově pro nás navečer připraví Katka Tance dávných tradic, které můžeme pojmout i jako společný pohybový harmonizační rituál vhodný právě pro den rovnodennosti.

    • Skvělá hudba s Martinovými dudami k poslechu, společnému zpívání i tanci bude tentokrát ve spíše nekoncertním duchu a více na lidovou notu a v duchu tradičních zábav. Pokud se najdou zájemci, zahrajeme si a zazpíváme na jiné nástroje.

    • Pokud jde o stravování, tentokrát si posvícenský oběd i večeři svépomocně pokryjeme pouze tím, co doma sami připravíme a přineseme. Oběd bude společný s přípitkem z Danovy vinice, co se nesní, bude se jako na hostině průběžně konzumovat až do konce akce. Bude to i oslava hojnosti a vděčnosti za úrodu. Běžné nápoje bude možno opět zakoupit vedle v hospůdce.

    • Tombola opět bude, ale kratší, takže prosíme jako součást vstupného pouze o 1 dárek.

    • Vstupné na pokrytí nezbytných nákladů navrhujeme na 100 – 150,- (podle délky účasti či vašeho uvážení), i proto že tentokrát počítáme možná s o něco nižší účastí (ale třeba se mýlíme!). V případě přebytku  finance po společné poradě dáme na užitečný ušlechtilý účel.

Budeš mít tentokrát čas a zájem přijet mezi nás? Budeme určitě moc rádi !
Pokud ano, dej nám prosím vědět nejpozději do úterka na tento mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .
Budeme rádi za tvé návrhy na přispění do programu či tvé návrhy a připomínky.

Všem, kdo se nám ozvou, zašleme ještě ve středu večer či ve čtvrtek poslední propozice.

Těšíme se na tebe!

Za organizační tým tě s přáním všeho dobrého srdečně zdraví
    
Pavla Dvořáková z Písku
tel. 774 942424

PS od Infernits: V pátek 22. 9. od 19. hodiny proběhne v naší miniKnihovně ve Skalách u Strakonic přednáška na téma Meliorace. Pro zájemce nabízíme po přednášce místo pro přespání ve vlastním spacáku a odtud můžete vyrazit ráno rovnou do Chrášťovic.

Knihovna se rozrůstá každým měsícem a mnoho knih, tentokrát je tu nově mnoho nových encyklopedií, krásných pohádkových knížek a další. Přijď si třeba směnit již přečtené.

Co se týče akcí, tak v září se zase nudit nebudeme :) Zajímá-li tě více detailů k jednotlivým akcím, přinášíme je průběžně skrze sociální síť FeelTrees , nebo se poptej na emailu či telefonu.

 • 1. 9.
  hliněné stavitelství v teorii i praxi II
 • 8. 9.
  přednáška Jardy Kráma: otužování
 • 15. 9.
  otevřená beseda - přineste téma k diskuzi
 • 22. 9.
  přednáška Miloše Hobla: meliorace
 • 29. 9.
  beseda / promítání: vychytávky internetu II

-

Kde: Skály 36 (u Kváskovic, okr. Strakonice)

tel.: 721 030 682
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

PS: Pokud se k nám chystáte, určitě budeme rádi, když nám dáte vědět. Je pak šance, že pomůžeme propojit spolujízdu ;)

PS2: Stále poptáváme šikovné dobré duše, kteří by se chtěli podělit o své vědomosti / dovednosti s ostatními, ať už formou přednášky (je k dispozici projektor pro foto/video) nebo besedy, ideálně obojího. Zajímají nás témata okolo soběstačnosti, permakultury, trvalé udržitelnosti, apod.

Milí soběstační našinci,

Tentokráte píši pozvánku s předstihem, abyste se stačili pro všech stránkách připravit na téma schůzky. Jste srdečně zváni na další setkání, které se uskuteční ve středu 5. 4. 2023, v Cassiopeie od 18 hodin.

Téma dubnové schůzky: hostina či ochutnávka postních, ale také veganských a vegetariánských jídel, ze surovin dostupných především právě v tomto období časného jara, kdy se zdá, že čerstvých surovin k vaření je již málo. Uvařte, upečte či připravte za syrova pro ostatní jedno jídlo. Nabízí se kategorie polévka, pomazánka, salát, hlavní chod, dezert. Nezapomeňte na jídla krajová či tradiční dle Vaší rodiny nebo obecně, co se kdysi připravovalo a jedlo. Něco může být zapečené, něco zase pečené. Něco i bez lepku či cukru. Tak intenzivně si někteří z nás očišťují své tělo i mysl.

Inspirace pro výměny: Určitě si budeme chtít vyměňovat recepty! Můžete je s sebou přinést v papírové formě na rozdávání nebo mi je pošlete mailem a ocitnou se na tomto webu v nově vzniknuvším receptáři. Vhodné by pak bylo doplnit o foto. Stále je ještě aktuální výměna semínek, bude nejspíše fungovat i semínkovna. Kdo už má, tak berte s sebou i sazenice. Pro nové keře a stromky nastal také ten správný termín. Pokud někdo plánujete větší úpravy domu či zahrady, na které by se Vám hodilo pár párů pracovitých rukou navíc, nezapomeňte si to napsat do přání. I některá řemesla a kutily najdete v nabídkách.

Tentokráte si jistě všichni setkání vychutnáme

AnnaA

Milí příznivci soběstačného žití,

naše další setkání v roce 2023 proběhne ve středu 1. února od 18 hodin v Cassiopeie.

Nápady pro výměny: Poohlédněte se po knihách, které je třeba poslat dál. Hudební nástroje, nevyužívaní pomocníci v kuchyni či domácnosti či jiná technika, ke které jste si nenašli vztah. To vše může někomu jinému udělat radost. Potřebujete opravit svetr, nářadí, studovat další cizí jazyk, naučit se vyšívat, prořezávat stromy či pracovat s motorovou pilou? Proč ne! Napište svá přání a nabídky do LETS.

Tématem pro únorové setkání bude vzájemná inspirace, výměna tipů a triků, předání zkušeností, jak efektivně využívat čas dlouhých zimních večerů: práce, studium, relaxace, společenské a kulturní události, ozdravné kúry a další.

Těším se na společné „dobíjení baterek“

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.