Přidávám pozvánku od Asociace AMPI, jejímž posláním je podporovat blízký vztah lidí ke krajině, ve které žijí a která je živí:

Jak oživit české zemědělství? Jak můžeme vzdělávat další generaci ekozemědělců? Co je to biodynamické zemědělství a značka Demeter? Co je přístup k půdě?

Na tyto a další otázky budeme společně hledat odpovědi na prvním mezinárodním Symposiu živé zemědělství ve dnech 24.-25. června 2021 v Praze. 

Symposium pořádá Asociace místních potravinových iniciativ spolu s řadou dalších tuzemských partnerů ve spolupráci s německou organizací Netzwerk Biodynamische Bildung, která je odborným partnerem Symposia.

Přijďte se pobavit s odborníky i praktiky z Česka a zahraničí, sdílet informace mezi sebou a posunout u nás debatu o udržitelném zemědělství, komunitních způsobech hospodaření, vzdělávání v ekologickém zemědělství či přístupu k půdě blíže k realitě. Zažijete zajímavé přednášky, workshopy, diskuse, živou hudbu i malý trh se zajímavými iniciativami a produkty z biofarem.

Staňte se součástí proudu, který vzdělává, propojuje a nabízí řešení pro živé zemědělství. Přijďte a přispějte svou energií ke zdravému zemědělství, ke znovuoživení krajiny kolem nás i v nás.

 

Chceme hledat společné cesty jak uzdravit naše zemědělství, ať už jsme spotřebitelé, zemědělci, učitelé, akademici, aktivisté či cítíme, že jsme k zemědělství povolání, ale ještě jsme se neodvážili. Záměrem je podívat se na možnosti jak se můžeme společně učit nově, agroekologicky přistupovat k zemědělství jako k organismu bytostně propojenému s přírodou, který tvoří naše krajiny vnější i vnitřní.

Kdy a kde: Čtvrtek 24.6. od 16:30 Národní zemědělské muzeum; pátek 25.6. od 9:00 Art and Food Zoona (nedaleko pražské Zoo)

Kdo: AMPI, Lovime.bio, Nadace Pro půdu, Demeter CS a Netzwerk Biodynamische Bildung
Program: Podrobný program celé akce v pdf ke stažení.

Přihláška zde.

Pokud jste nestihli původní termín, můžete si o semínka napsat ještě do konce února. S tím, že několik málo druhů nebude k mání, které přesně potvrdím později, jakmile budu vědět. Vaší objednávku očekávám na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Semínka pro tyto dodatečné objednávky budou k dispozici na konci března.

 

V připojeném souboru najdete seznam semínek. Přidala jsem některé specialitky, kytičky a více barevných odrůd asijských salátů, cukety, mrkve, salátů a vodnic. Všechna semínka mají certifikát bio nebo demeter a jsou od německé firmy Bingenheimer Saatgut AG.

Všechny ceny platí v sobech a neváhejte využít sobích kurýrů!

Semínka budeme rozvažovat a rozdělovat podle objednávek během března v Českých Budějovicích a v Husinci a v okolí Kaplice a Strakonic. Chcete-li se přidat, napište. Odměnou za pomoc semínka podle vašeho výběru.

Attachments:
Download this file (seminka-2021-jmeno.ods)seminka-2021-jmeno.ods[ ]Martina Filipová30 kB
Download this file (seminka-2021-jmeno.xls)seminka-2021-jmeno.xls[ ]Martina Filipová31 kB

Přejeme Vám ... vlastně nám všem, abychom si zlomový rok 2021 užili ve zdraví, klidu, hojnosti a spokojenosti, v okruhu svých přátel a rodiny, ujeli mnoho bezproblémových kilometrů nejen po vlastní ose, poznali nepoznané, nabrali vítr do plachet a překypovali životní energií, radostí ze života, štěstím a láskou.

Pour Félicité 2021

Tak sedím doma a piju ranní kávu. A přemýšlím, co s načatým večerem. A nic mne nenapadá. Být normální stav, tak bych měl zcela konkrétní program a zcela konkrétní starost, protože bych se chystal na večerní sobí sraz. Teď mám díky karanténě utrum. Přiznám se, že mne to netěší.

Už jsem si zvykl těšit se (ano, i zvyk může těšit) na pravidelná setkání se sobím stádem, kde je nemálo lidí, které rád potkávám. Jsem už starší člověk a tak vím, že je to do jisté míry vzácnost. Takhle jsem trochu rozmrzelý. Protože jsem přišel o příjemnou starost s tím, co jsem komu slíbil dodat a jak vyhovět i zatím neprojeveným přáním, které ještě nevznikly, protože jsem nic nenabídl.

Tak mi to chybí. Tím nechci nějak žehrat na karanténu, která je namístě. Bylo by divné, kdybych tvrdil něco jiného. Vždyť týden dva zpátky jsem se skoro bavil tím, že jsem vysvětloval známým o co jde a co se vlastně děje. Až už mne to přestalo bavit. Chtěl jsem o tom napsat na web, ale už jsem si připadal jak omletý mlýnek a navíc můj přístup věcný přístup některé lidi popouzí. Shrnu to jednoduše.

Lidé jsou smrtelní a tak umírají. Nemoc způsobená virem COVID 19 je těžká a tak se snadno může stát tou poslední kapkou. Koronaviry tu byly a budou. Za čas COVID 19 odmutuje a bude tu COVID 20, 21, 22... Když už onemocníte, tak se to léčit nedá. Lze jen tlumit symptomy, předcházet komplikacím a podporovat ohrožené vitální funkce. Karanténa brání lavinovitému šíření a rozkládá nápor na naše kapacity. Proto je možné jí zvládnout s lehčími následky, protože nedojde k masivnímu přetížení systému. Zároveň platí, že neplatí výjimky. Karanténa napůl je nesmysl. To je stejné, jako by jste si myli jen jednu ruku. Taky platí, že je to běh na dlouhou trať, nic rychlého. Účelná minimální doba je tak dvojnásobek doby inkubace. V případě virových infekcí je doba inkubace několik dnů až měsíc. Karanténa je fajn, jen je to otrava. Nespěchejte.

A važte si našeho zdravotnictví, které zvládá situaci nad poměry dobře. Aspoň v poměru k zemím, jež jsou baštou alternativních přístupů (osteopatie, homeopatie, antivakcinátorské hnutí), jako je třeba  USA, Velká Británie, Francie, Španělsko, Itálie a Švédsko.

Došlo mi to tohle pondělí, kdy jsem se vypravil do Volyně za zásobami. Pamatuji si paniku, která tam vládla dva týdny zpět, kdy jsem pozoroval lidi obalené od hlavy až k patě, dokonce i v pláštěnce (nepršelo). A teď? Roušky se nosí, ale aspoň ve Volyni je móda roušku nosit 'na půl žerdi', jen přes ústa a ne přes nos. Za dobu pozorování (cca 5 min)jsem viděl případ nejeden. Tak jsem pochopil, že otrnulo. V době paniky ještě nikdo neumřel, ale teď už si lidé zvykli. Nějak nám to zevšednělo. Ale viru asi ne.

Takže hlasuji pro karanténu, přestože je to otrava. Ale otrava to je. Proto navrhuji, aby příští 'pokaranténní sraz' byl co nejdřív, jakmile to bude trochu možné. Nečekat, až nastane obvyklý termín x-té středy v měsíci a sejít se. Z karanténních důvodů bych viděl za ideální udělat takový sraz dokonce mimo uzavřený prostor, pod širým nebem. Počasí na to už je. Já se budu těšit, že zas uvidím mě milé tváře těch, co přežili.

Tak na shledanou v lepších časech       Miloš Hobl

Podkategorie

Reportáže, dojmy a fotky z akcí pořádaných naším spolkem BuďSob a také z akcí, kde byl BuďSob hostem.

Pozvánky

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.