Milí zahrádkáři, zahradníci,
sotva nám skončila sezóna, začíná, s menším nabráním sil, další :) Ještě máme ve skleníku loňské pórky a celery a další mláďátka už se smějí za okny v květináčcích.

A aby nám šlo všechno to setí, sázení a přesazování, stříhání a rýpání s úsměvem a pěkně od ruky a od nohy, pusťme si k tomu třeba tuhle veselou Zahradnickou Píseň od Cocoman a MessenJah:"Tak sázej, ať roste to mocně" ;) Přeju nám všem plné zahrady, lednice, sklepy i spíže...

Martina (Infernits)

PS: Nezapomeňte si doplnit semínka a sazeničky v nabídce LETS: https://lets.budsob.cz/cs/offers/42 , případně vykrýt poptávku někoho jiného: https://lets.budsob.cz/cs/wants/42

Půdu není možné z podstaty vlastnit, stejně jako nelze vlastnit vodu, vzduch či člověka.
Z této filosofie vychází Nadace Pro půdu, jež usiluje o ochranu zemědělské půdy před degradací a spekulací. Nákupem či darem získává půdu ze soukromých rukou, spravuje ji a pronajímá zemědělcům, kteří se zavážou k šetrnému a příznivému hospodaření. V rozhovoru s členem její správní rady Radomilem Hradilem jsme zkoumali, jak spolu souvisí zhutňování půdy, fungování ekonomiky a materialistický světonázor.

TV Natura natočila s Františkem Langmajerem, členem Volyňské BuďSobí buňky, zajímavý rozhovor o permakulturním zahradničení.

Ke shlédnutí na http://www.tvnatura.cz/archiv/video/123-permakultura-frantiska-langmajera-1-dil

Blíží se sobí setkání u Františka Langmajera a v TV Natura, jako by to tušili, právě započali s vysíláním druhého dílu Františkova povídání o permakultuře, kde uvidíme/uslyšíme, co se děje na jeho zahradě po čtvrt roce od minulé návštěvy:

http://www.tvnatura.cz/archiv/video/173-permakultura-frantiska-langmajera-2-dil

Pro některé kultury jsou prameny, řeky a jezera posvátným místem. Při východu a západu slunce, ale i během dne zde pronáší své modlitby, zpěvy a poděkování. Jak moc jsme se odklonili od Přírody, když vodu bereme jako samozřejmost, která se dá koupit ?

Attachments:
Download this file (13413093_1760241370857190_1126450646347010206_n.jpg)13413093_1760241370857190_1126450646347010206_n.jpg[Přírodní jílové koupací jezírko]Frantisek Jaros164 kB

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.