Internet v ČR nedávno oslavil 30 let, je to ale pořád ta stejná síť, kde jsou informace jako na dlani? Z části ano, ale buďme obezřetní, dnes je internet také gigantický obchodní prostor s mnoha fígly a záludnostmi, zároveň je i politickým nástrojem. Doba letí mílovými kroky a tak se snažím být v každém čase aktuální, nyní je přednáška ve verzi 22.05 :) Řekneme si, kde na nás číhají nalíčené pastičky i v tom nejběžnějším denním používání a naučíme se neduhy internetu eliminovat, řešit či jim ideálně předcházet.

čtvrtek 2. června 2022 v čase od 18:00 hod.

Strakonice, Čajovna Na Půdě

Vstupné: 150 (Kč nebo Sobů, případně dohodou směnou za vstupné na jinou přednášku/kurz ?)

Vážení přátelé, milé malé i velké děti,

jste srdečně zváni na zážitkový podvečer pro děti Buďsobu, který se koná v době obvyklé schůzky ve středu 1.6.. Tentokráte však začínáme až od 18:15. A rovnou v magické zahradě Cassiopeii.

Co Vás čeká? Dobrodružství v magické zahradě, odhalení tajemství přírodních živlů, malá ale významná pomoc přírodě. Neobvyklé, neboť bude současně praktické i magické, tvoření a nechybí ani zkouška odvahy a dovednosti. Tedy vše, čím musí projít všichni hrdinové a mágové.

 
Milí buďsobí kamarádi,
 rozhodli jsme se požádat vás o pomoc při zvelebování naší zahrady v Deskách. Zahrada teď slouží hlavně dětem z komunitní školy, ale do budoucna by se měla stát prostorem vítajícím lidi z blízkého i vzdáleného okolí. Chceme v ní demonstrovat ideu "otevřené zahrady", která zve jak k rozjímání (všem 5 smyslům zahrada nabídne zajímavé podněty), tak ke společnému setkávání při různorodých příležitostech (pečení, poslech hudby, promítání, přednáška, workshop nebo pravidelné rukodělné nebo výtvarné dílny apod.) a nebo jen tak :-)
 
Brigádu svoláváme na víkend 28.-29. května.
Začneme v sobotu od půl 10, končíme v 17 hod, kdy se programu ujme Danka (v Letsu jako DHV), která bude mít připravenou dílnu výroby drobných věciček ze dřeva (její tvorba zde: https://www.fler.cz/tree).
A po setmění může být oheň nebo pokud bude zájem, tak kino.
 

Srdečně vás všechny zveme na náš první výměnný obchod - prodejní bazar Svobodné krumlovské buňky.

KDY: ve čtvrtek 12. května od 18.00
KDE: v sále kulturního domu v Ločenicích (vedle hospody)
 
CO BUDEME VYMĚŇOVAT/prodávat: 
*oblečení po dětech a na děti, zajímavé knihy či různé další drobnosti, které vám již doma neslouží, ale někomu by ještě mohly udělat radost
* vaše vlastní domácí výrobky, různé přebytky a jiné užitečnosti
* přebytky sazeniček, odkopky, výhonky, oddenky čehokoliv
 
- připravte si doma vlastní cenovky se symbolickými cenami a přijďte nejlépe už v 17:30, abyste si vše mohli na stolech v sále přichystat
-- občerstvení na společný stůl vítáno, teplé i studené nápoje možno zakoupit v přilehlé hospodě
--- další doprovodný program: během večera bude možné nechat si za symbolický poplatek udělat rozbor krve pod mikroskopem, nechat si vyložit Oshovy karty, Cikánské karty či archetypální karty dle C. Myss
---- provozujete podobné aktivity? Tak přijďte a nabídněte je také.
 
Případné info na telefonu 606639838. 
Pořádá "Svobodná buňka krumlovská".

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.