Hlavním cílem účasti na EKOtrhu v ČB bylo prezentovat BuďSOB a jeho výhody a dětem představit soběstačnost jako takovou a výměnný obchod. To byste něvěřili, kolik dětí nevědělo, co to soběstačnost je ani co užitečného by mohly ostatním nabídnout ke směně! Ukázali jsme dětem imaginární výměnu a sami si ji mohly mezi sebou vyzkoušet. Myslím si, že je to z většiny zaujalo a třeba si na nás jednou vzpomenou (nebo jejich rodiče, až jim dítko přinese domů místo mobilu kilo jablek ;))
Pro děti bylo připraveno u našeho stánku ještě mnoho dalších aktivit. Například stloukání dřevěných bedýnek, malování dřevěných přívěšků, louskání ořechů nebo loupání kukuřice.
Slunečný den jsme si společně užili a přítomnost sobů na celé tržnici byla až nevídaná.

Milí soběstační,

listopadové táborské setkání proběhne v klidu domova bez časového omezení, konkrétně u nás doma, a to ve čtvrtek 21. listopadu 2019. Děti vítány! Prosincové setkání s velkou pravděpodobností nebude a bude nahrazeno společným setkáním/vánočním trhem v ČB v neděli 8. prosince 2019, který moc doporučuji!

Přesná adresa JKM Filipovi, Dražičky 74, 391 75 Dražičky (Malšice)

Na viděnou se těší Karolína

Srdečně vás zvu na náš tradiční swap v Táboře (Sezimově Ústí). Karolína (Karoli)

 Drazí sobové,
chtě nechtě, musíme se smířit s tím, že nastal chladný podzim, příroda dostane zasloužený čas k odpočinku a nám se po vrtání v hlíně bude na chvíli zase stýskat. Na druhou stranu budeme mít čas na odpočinek také my a jak lépe jej využít, než k setkávání s kamarády u teplého šálku čaje či kávy a příjemnému poklábosení o věcech pozemských i nadpozemských :)
Těšíme se na vás opět v Kavárně Na dvorku ve Volyni. Doufám, že v hojném počtu a to nejen lidiček, ale i věcí a pochutin ke směně.

naviděnou

V sobotu 23. listopadu budeme patlat hliněné omítky od Cemixu, a sice všechny tři vrstvy v jeden den. Můžete si tak vyzkoušet celý proces. Máme totiž betonovou opěrnou zeď, na kterou přijde hliněný můstek (ten již bude nanesený mnou, neboť je potřeba 2 dny časový odstup) a na to jemná omítka štuková. Klasická cihlová zeď získá hliněnou omítku hrubou. Kdyby si někdo chtěl vyzkoušet nanášení hliněného můstku, jsou mu k dispozici zdi ve druhém patře :D
Začneme již po deváté ráno, snad bude počasí moudré (čekali jsme na omítky od dodavatele). Potřebujeme alespoň 10 °C, na zahřátí máme čaj, kávu, víno a pivo (to má tedy spíš opačný účinek). K obědu bude červená čočka s dýní a brambory (prosím o nahlášení, abych věděla počet porcí). Snad se sejdeme v hojném počtu, ať  nám práce ubývá :D

Místo: U cihelny 599, Strakonice
Kdy: sobota 23.11. 2019

Barča Dufková

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.