Přátelé,
zveme vás na květnové setkání BuďSobu ve Strakonicích. Místo a čas je tradiční - v Čajovně Na Půdě (U Sv. Markéty 118), 10. 5. 2023 od 17. hod.

 • Během setkání funguje i náš lokální výměnný systém LETS - přineste na výměnu s ostatními výpěstky ze zahrádky, vlastní výrobky, zavařeniny, oblečení, nebo cokoli i použité, co by mohlo být ostatním k užitku.
 • Pokud rádi pečete či vaříte, klidně přineste nějakou pochutinu na společný stůl i na výměnu. O nápoje už se postará pestrá nabídka čajovny.
 • Semínka pro letošní výsev mohou jsou ještě aktuální, pokud nějaká sháníte, nezapomeňte včas poptat v LETSu.
 • Sazeničky zeleniny si předem zamluvte z nabízených či opět poptejte na LETS.
 • Nezapomeňte na dobrou náladu ;).

  těšíme se na setkání
  Infernits

Přátelé,

na poslední chvíli připomínám, že naše pravidelné setkání se uskuteční ve středu 3. 5. 2023, v Cassiopeie, Jizerská 281, České Budějovice od 18 hodin. A poprvé letos venku, u altánku!

Téma květnové schůzky: Ve středu máme volný večer! Povídáme si volně a o čemkoliv, co nás právě napadne. A to opravdu důležité a co je třeba řešit si necháme na Sobí sněm, který je už 20. 5. 2023

Inspirace pro výměny: Sazenice a semínka jistě nepřekvapí. Tak zkuste ostatní překvapit Vy. Něco, co ještě nikdo nenabízel. Něco, co si ještě nikdo nenapsal do přání :). Inspirujte!

Přijďte si společně užít jarní večer

AnnaARok se s rokem sešel a za rohem je opět Velký SOBÍ sněm.

Loni byl Sněm více oslava 10 let fungování BuďSobu, letos bychom opět rádi více rokovali o budoucím vývoji a hlavně výsledky uvedly do života, tzn. rozdali si práci na vymyšlených změnách. Máme mezi sebou za poslední čas ale i mnoho nových tváří a tak je to krásná příležitost se více poznat, slyšet věci zase z jiného úhlu a poladit opět chod BuďSobu - aby nám šlapal i nadále, nasměrovat jej na notu, která nám všem bude ladit nejvíce, však od toho jej přece máme.

Sob je sice bytost pohyblivá, ale ne vždy s radostí na každou vzdálenost migrující. Proto je Sněm akce putovní, aby se příležitosti rozprostřely a tak se tentokrát přesuneme v rámci jižních Čech více na západ - sejdeme se na statku ve Skalách (poblíž Volyně), mnozí to místo již důvěrněji znáte ;) Na Sněmu rádi samozřejmě přivítáme každého aktivního buďsobáka z libovolného koutu jižních Čech.

Rokování proběhne sympatickou participativní metodou - formou OpenSpace (rozhodně mrkněte na odkaz), což je osvědčený způsob, jak nacházet nové směry a spoluvytvářet udržitelnou budoucnost. Úkol pro každého k nás:

 • připravit si téma/ta ohledně BuďSobu, která bych chtěl/a s ostatními diskutovat a společně nebo sami uvést v děj

Dojde samozřejmě i na hodování, bude nějaká kultura i něco praktického.

Tentokrát se sejdeme v sobotu 20. 5. 2023 od 9. hodiny ranní na statku ve Skalách.

Můžete přijet a přespat den předem, tím pádem stihnete pravidelnou páteční večerní přednášku v místní miniKnihovně. A můžete také samozřejmě pobýt i do neděle.

Další informace pošleme s blížícím se termínem.

Každopáteční aktivity v knihovně jedou v nepřerušeném tempu.

Témat je mnoho, inspirace přichází sama, synchronita nemá chybu a přednášející byli doposud vždy naprosto skvělí.

Se změnou času na letní a prodlužováním dne, posouváme startovací čas na 18:30.

A co nás nyní v květnu čeká?

 •  5. 5.
  přednáška o operačním systému Linux - svoboda,  bezpečnost i elegance:
  František Vávra - 17 let vlastní praxe provozu systému pro práci i zábavu
 • 12. 5.
  beseda: přineste vlastní téma k diskuzi
 • 19. 5.
  přednáška o stavbě a provozu slaměného domu:
  Manželé Měkotovi - Skromný Soběstačný dům Svépomocí
 • 26. 5.
  beseda: přineste vlastní téma k diskuzi


Liché týdny zatím zůstávají bez určení tématu a uvidíme, co nám večer přinese.

Kde: Skály 36 (u Kváskovic, okr. Strakonice)

tel.: 721 030 682
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

PS: Pokud se k nám chystáte, určitě budeme rádi, když nám dáte vědět. Je pak šance, že pomůžeme propojit spolujízdu ;)

PS2: Stále poptáváme šikovné dobré duše, kteří by se chtěli podělit o své vědomosti / dovednosti s ostatními, ať už formou přednášky (je k dispozici projektor pro foto/video) nebo besedy, ideálně obojího. Zajímají nás témata okolo soběstačnosti, permakultury, trvalé udržitelnosti, apod.

Dubnové setkání lidí okolo BuďSobu ve Strakonicích je za rohem. Místo a čas je tradiční - v Čajovně Na Půdě (U Sv. Markéty 118), 12. 4. 2023 opět od 17. hod.

Minule jsme nakonec debatili nejvíce o chlebu a tak předchozí navržené téma k diskuzi zopakujeme: Měny celého světa. Lidstvu se téměř všechno vrací v cyklech, zde se zdá mechanismus jiný a historie rázem tak moc neznamená. Pojďme si připravit otázky a zkusme si je společně zodpovědět.

 • Během setkání funguje i náš lokální výměnný systém LETS - přineste na výměnu s ostatními výpěstky ze zahrádky, vlastní výrobky, zavařeniny, oblečení, nebo cokoli i použité, co by mohlo být ostatním k užitku.
 • Pokud rádi pečete či vaříte, klidně přineste nějakou pochutinu na společný stůl i na výměnu. O nápoje už se postará pestrá nabídka čajovny.
 • Semínka pro letošní výsev mohou být ještě aktuální.
 • Sazeničky zeleniny jsou ve školkách, tak rozmyslete, co kdo budete chtít letos sázet a včas si je případně zamluvte.
 • Sazenice stromů a keřů mají poslední jarní šance na stěhování. Drobnější klidně dovezte, ty větší nabídněte přes LETS na webu ;)

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.