Přítelé a kamarádi, známí i zatím neznámí,
zveme Vás na pravidelné setkání BuďSobu ve středu 13. 9. od 17. hodin v Čajovně Na Půdě (U Sv. Markéty 118) ve Strakonicích.

Jako vždy si budeme hodně povídat, ale samozřejmě i směňovat. Zkusíme navázat na setkání v ČB a podebatovat o Tajemství života ;)

Podívejte se na lets.budsob.cz a případně si domluvte nějaké výměny už dopředu.

těšíme se na Vás
Martina a Franta (Infernits)

Přátelé,

tentokráte samé změny a překvapení: naše zářijové setkání se uskuteční ve středu 6. 9. 2023, ve Vegetárně Impala, Nová ulice 13, České Budějovice, od tradičních 18 hodin.

Inspirace pro výměny: Truhla v Impale si zaslouží naplnění a dobrého využití. Pokud sami zatím ničím nepřispějete, mrkněte na to, co už tam je. Zahrádky nám přetékají úrodou, tak se podělme o přebytky. Začátek školního roku také může být nápovědou k nabídce oblečení, školních či sportovních potřeb či třeba doučování a jazykových či dalších kurzů.

Téma zářijové schůzky: Přesunutí schůzky více do centra je vyváženo rozšířením kulturního rozhledu. Pokračujeme ve filozofování - hodinu před schůzkou od 17:00 nám začíná Filozofická hodinka, jejím tématem tentokráte nebude nic menšího než Tajemství života

Tím nám pozvánky ke kulturnímu životu nekončí a v tuto středu jdeme také do kina BIO HAVRAN od 21:00 na gruzínský dokument Zkrocená zahrada z roku 2021. Zatím účelem nás po schůzce bude čekat pěší přesun do Panské ulice. Chcete-li se účastnit, kontaktuje Lucii ze Dvora.

Všichni jste srdečně zváni

AnnaA

 

 

Termín: 26.8.2023 od 10 do 18 h

Místo: Libníč 3 u Českých Budějovic, na návsi, prostor vedle modrých popelnic

Srdečně zvu všechny šikuly, kutily a možná i tesaře začátečníky ke společné výrobě univerzálních koz v dílně pod širým nebem. V případě deště je k dispozici garáž. Potřebné nářadí zapůjčím, vše vysvětlím a postupem práce provedu krok za krokem. Vyrábět si budete každý sám, na konci dne budete mít každý svoje vlastní tesařské kozy, které jsou použitelné také jako malé šikovné štafle.

Cena: kurzovné je zdarma

Jediné, co platíte, je materiál, ten si prosím sami nakupte, připravte a přivezte s sebou.

S sebou materiál:

2 ks 4 m dlouhé střešní latě 4 x 6 cm – nařezané předem na 8 x 1 m tak, aby se Vám vešla do auta
2 ks prkna šíře 10 cm (nebo 12 cm), opět nařezané předem na 8 x 1 m
4 ks bednové panty


Přihláška nutná: pomocí SMS na tel. 776 587 518

Na společnou dílnu a jednodenní voňavou práci se dřevem se těší

Václav

V létě se člověk prostě nenudí, stále je co dělat, co připravit na zimu, co nového se naučit... Nicméně každý pátek, tak či tak, zůstává knihovna otevřena a s tím přicházejí stále zajímavá témata na večerní besedy či přednášky :)

 • 4. 8.
  večeře po francouzsku
 • 11. 8.
  beseda / promítání: vychytávky internetu
 • 18. 8.
  hliněné stavitelství v teorii i praxi
 • 25. 8.
  přednáška Jardy Kráma: chození naboso

Výběr knih se opět rozrostl, nejen co do počtu, ale i do pestrosti. Přijďte si vybrat co vás právě zajímá.

-

Kde: Skály 36 (u Kváskovic, okr. Strakonice)

tel.: 721 030 682
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

PS: Pokud se k nám chystáte, určitě budeme rádi, když nám dáte vědět. Je pak šance, že pomůžeme propojit spolujízdu ;)

PS2: Stále poptáváme šikovné dobré duše, kteří by se chtěli podělit o své vědomosti / dovednosti s ostatními, ať už formou přednášky (je k dispozici projektor pro foto/video) nebo besedy, ideálně obojího. Zajímají nás témata okolo soběstačnosti, permakultury, trvalé udržitelnosti, apod.

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.