Vezmu-li to ve zkratce, je-li vám BuďSob milý a stále ještě používáte gmail, prosím napište nám na vás nějakou jinou emailovou adresu.

Níže vysvětlím podrobněji:

Poslal jsem email, ale příjemce nereaguje. Zkusím to znovu... Neděje se nic nebo rovnou dostanu poměrně dlouhou zprávu, kde se v kratičké části píše podstatná (zároveň ne zcela pravdivá) věc, že:
"To best protect our users from spam, the 550-5.7.26 message has been blocked. / Abychom co nejlépe chránili naše uživatele před spamem, byla zpráva 550-5.7.26 zablokována."

Také se vám to stalo? Co se to děje? Na ostatní emaily doručování přece v pohodě funguje.

Příčinou mohou být příliš přísná opatření na straně poskytovatele emailu. Pozoruji to již nějaké 2 roky, že poslat email někomu s adresou Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. je prostě loterie. Dnes to již není ani loterie, dnes je to za mne prostě nejde. Nedokáži se na adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. dopsat ani ze svého emailu, nedokážeme na tyto adresy s jistotou doručovat, ani když vám někdo z BuďSobu napíše přes LETS. Ani novinky, ani reakce na poptávky či nabídky, ... . Ano, gmail je služba "zadarmo" a ještě bychom po ní chtěli, aby prostě fungovala. No, tak úplně zadarmo není, platí za ni její uživatelé obsahem svých zpráv, respektive tím, že Google pak může lépe cílit reklamu a marketing na své uživatele. Platí se za ní budováním profilů o sama sobě, které se stávají dalším obchodním artiklem stejné firmy. Takže když nad tím, co Google dělá, přimhouříme obě oči, chtěli bychom alespoň, aby emaily byly doručovány s větší jistotou než dnes.

Google pro možné řešení píše:

  • Zveřejněte pro svou doménu záznam SPF. SPF zabraňuje rozesílatelům spamu v odesílání neautorizovaných zpráv, které zdánlivě pocházejí z vaší domény.
  • Zapněte pro své zprávy podepisování DKIM. Přijímající servery používají DKIM k ověření, že zprávu skutečně odeslal vlastník domény. Důležité: Gmail vyžaduje 1024bitový nebo delší klíč DKIM.
  • Zveřejněte pro svou doménu záznam DMARC. DMARC pomáhá odesílatelům chránit jejich doménu před e-mailovým spoofingem.

Tak a teď, kdo z nás si je schopen tyto věci ošetřit? A je to vůbec jistota, že i když to podstoupím, bude to fungovat?

Za BuďSob zatím nemáme řešení, resp. ne jednoduché a spolehlivé. Ale hodně z nás tyto emaily provozuje a zprávy jsou mu, ať chce či ne, bez jeho vědomí redukovány/nedoručovány.

Je na každém z nás, jak se s tím popere, v BuďSobu bychom ale byli rádi, abychom spolu mohli být v kontaktu i přes email a aby vše spolehlivě fungovalo. Je-li vám tedy BuďSob milý, fungujete v LETS a stále ještě používáte gmail, tak je nyní nezbytné - prosím napište nám na vás prosím jinou / alternativní / novou emailovou adresu nebo si ji na svém účtu v LETS sami změňte.

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.