Milí přátelé, vypadá to, že Dobrákovi a Rozmarýnce (pro nezasvěcené: budějické obchody, kde můžete nakoupit více či méně surovin bez obalu) přibude kámoš! Bude se jmenovat TRVALÉ PYTLIŠTĚ a najdete ho v Lipenské 12. Má to ale ještě malý háček - čtěte dále...

Ještě cca týden poběží kampaň na Hithitu, ve které je potřeba vybrat posledních 50 000 Kč. Hithit funguje tak, že svým příspěvkem podpoříte vybraný projekt a vyberete si odměnu. Pár projektů (úspěšných i neúspěšných) jsem podpořila, tak můžu napsat, že je to spolehlivé. Když to nevyjde a potřebná částka se nevybere, peníze vám vrátí zpátky. Ale zpět k Pytlišti: ne každý touží po látkovém pytlíku za 250 Kč, který je jednou z odměn, ale můžete si vybrat třeba poukázky na nákup v několika hodnotách, čímž si nákup vlastně předplatíte. O projektu se dočtete zde a zde také můžete přispět: https://www.hithit.com/cs/project/6363/trvale-pytliste-bezobalovy-obchod-v-ceskych-budejovicich?fbclid=IwAR3fElwpzPxAVu7A6ZL0T-Rhvplfo9PtNq5E8TUpkW7LKMgYAXOIIujc3gw

A tady je odkaz na stránky na fb: https://www.facebook.com/TrvalePytliste/

My nový obchod určitě podpoříme.

Bezobalovým nákupům zdar!

Zuzka

 

Semínkovna v Kavárně na dvorku ve Volyni: https://cs-cz.facebook.com/kavarnanadvorku/
Bezobalový obchod Bezinka ve Strakonicích: https://www.facebook.com/bezinkabezobalu

Neplýtvejte potravinami – paběrkujte


Každý z nás se určitě zamýšlí nad tím, jak v domácnosti zpracovat co největší procento z nakoupených potravin, tak aby nezbývalo a nic z toho co koupíte, nepřišlo na zmar.
Ale dá se jít ještě dál…
Jistě jste si v běžných obchodech všimli, že všechny mrkve vypadají stejně a každá kedlubna je jako druhá. A není to náhoda, existuje tlak na zemědělce, aby dodávali řetězcům jen tu zeleninu, která se bude líbit. Spousta zeleniny a to více jak 34% zůstává přímo na polích nebo ve skladech zemědělců.
A co my s tím si říkáte? Dá se to změnit…

Každý, kdo máš BuďSOBí kartičku slyš (teď už oficiálně):

 

První pionýrské podniky zapojené do LETSu Vás k sobě zvou: Dejte si tam, co hrdlo ráčí - a to všechno za soby!

 

FérCafé (Česká 153/38) - kdykoli cokoli

Impala (Nová 1877/13) - zde od 16:00 do 18:00,  zato se slevou 10% (mimo sortiment nevyrobený Impalou).

 

Kdo kartičku nemá, ten ať přijde na pravidelné setkání - vyfotíme a do příště vytvoříme.

A kdo má nápad na další podnik vhodný k zapojení, sem s ním...

 

HejKej

Přednáška paní z firmy Yellow & Blue pěkně vysvětluje principy ekopraní:

http://ekoalchymie.cz/#videoprednaska

"Uděláme si to sami"

Internetové stránky "uděláme si to sami" promlouvají k nadšencům, kteří touží po soběstačnosti v oblasti zdraví, kráse, jídle a pití.
Stránky obsahují návody a recepty. Např. domácí hydrolát, domácí rohypnol, ocet, fialky v župánku, domácí tonik, sojové mléko, pastu, repelent..atd.


Všechny návody a další nápady najdete na stránkách:

http://delamesitosami.cz/

Zvu vás na Farmářský trh na PArkáně v PRachaticích. Je to 10. srpna od 8 - 12hod. Program pokračuje odpoledne kdyx zde budou 3 kapely a večrer divadelní představení. Těšit se můžete na čertsvou domácí zeleninu, med, ryby a také Sklizník , kam můžete přinést své výpěstky. Těším se naviděnou

http://www.cajovnauhrusky.cz/

Katka

Dobrý den všem

zvu vás opět na farmářské trhy do PRachatic do Poštovní ulice vedle čajovny u Hrušky. Budou probíhat 8.  června od 8 do 12 hod.

Já sama budu ve stánku zvaný SKlizník kam můžete přinést své přebytky zeleniny či v menším množství i své umělecké předměty. Ale přeferovaná je zelenina či jiné věci k zakousnutí, kterých máte navíc. Přineste je prosím do 8:30 a možnost vyzvednutí penez ci zbytku je před 12 hod.

Tesím se s vámi na setkani, budou zde Ryby ze Mlejnů, tradiční keramika, domácí kváskové pečivo a tvořivá keramická dílna, samozrejme take zelenina a domací vyrobky.

Katka Kůsová

Kdo je z Prachatic nebo někdy pojede kolem, stavte se ve Farmářském obchodě:

Dolní Brána 26, 383 01 Prachatice

Tel: 731 100 076

Opravený E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.