Možná něktěří z vás zaznamenali, že se Trvalé Pytliště (bezobalový obchod v Českých Budějovicích) málem zavřelo. Naštěstí to ale dopadlo jinak a jenom změnilo majitele. Funguje tedy dál a je otevřené ve všední dny od 10 do 18 a nově i v sobotu od 9 do 12 hodin (pokud se chcete vyvarovat situace, kdy by bylo náhodou zavřeno, pro jistotu zkontrolujte facebookové stránky Pytliště).

Dobrou zprávou je také to, že v Pytlišti zůstává výměnná truhla. Prosím tedy ty, kteří mají zájem umístit do ní svou nabídku, aby tak udělali. Pokud by někdo další chtěl tímhle způsobem nabízet své věci ostatním, dejte mi prosím vědět.

Jaru a slunci zdar a brzy snad na viděnou!

Zuzka

Milí přátelé, vypadá to, že Dobrákovi a Rozmarýnce (pro nezasvěcené: budějické obchody, kde můžete nakoupit více či méně surovin bez obalu) přibude kámoš! Bude se jmenovat TRVALÉ PYTLIŠTĚ a najdete ho v Lipenské 12. Má to ale ještě malý háček - čtěte dále...

Ještě cca týden poběží kampaň na Hithitu, ve které je potřeba vybrat posledních 50 000 Kč. Hithit funguje tak, že svým příspěvkem podpoříte vybraný projekt a vyberete si odměnu. Pár projektů (úspěšných i neúspěšných) jsem podpořila, tak můžu napsat, že je to spolehlivé. Když to nevyjde a potřebná částka se nevybere, peníze vám vrátí zpátky. Ale zpět k Pytlišti: ne každý touží po látkovém pytlíku za 250 Kč, který je jednou z odměn, ale můžete si vybrat třeba poukázky na nákup v několika hodnotách, čímž si nákup vlastně předplatíte. O projektu se dočtete zde a zde také můžete přispět: https://www.hithit.com/cs/project/6363/trvale-pytliste-bezobalovy-obchod-v-ceskych-budejovicich?fbclid=IwAR3fElwpzPxAVu7A6ZL0T-Rhvplfo9PtNq5E8TUpkW7LKMgYAXOIIujc3gw

A tady je odkaz na stránky na fb: https://www.facebook.com/TrvalePytliste/

My nový obchod určitě podpoříme.

Bezobalovým nákupům zdar!

Zuzka

 

Semínkovna v Kavárně na dvorku ve Volyni: https://cs-cz.facebook.com/kavarnanadvorku/
Bezobalový obchod Bezinka ve Strakonicích: https://www.facebook.com/bezinkabezobalu

Neplýtvejte potravinami – paběrkujte


Každý z nás se určitě zamýšlí nad tím, jak v domácnosti zpracovat co největší procento z nakoupených potravin, tak aby nezbývalo a nic z toho co koupíte, nepřišlo na zmar.
Ale dá se jít ještě dál…
Jistě jste si v běžných obchodech všimli, že všechny mrkve vypadají stejně a každá kedlubna je jako druhá. A není to náhoda, existuje tlak na zemědělce, aby dodávali řetězcům jen tu zeleninu, která se bude líbit. Spousta zeleniny a to více jak 34% zůstává přímo na polích nebo ve skladech zemědělců.
A co my s tím si říkáte? Dá se to změnit…

Každý, kdo máš BuďSOBí kartičku slyš (teď už oficiálně):

 

První pionýrské podniky zapojené do LETSu Vás k sobě zvou: Dejte si tam, co hrdlo ráčí - a to všechno za soby!

 

FérCafé (Česká 153/38) - kdykoli cokoli

Impala (Nová 1877/13) - zde od 16:00 do 18:00,  zato se slevou 10% (mimo sortiment nevyrobený Impalou).

 

Kdo kartičku nemá, ten ať přijde na pravidelné setkání - vyfotíme a do příště vytvoříme.

A kdo má nápad na další podnik vhodný k zapojení, sem s ním...

 

HejKej

Přednáška paní z firmy Yellow & Blue pěkně vysvětluje principy ekopraní:

http://ekoalchymie.cz/#videoprednaska

"Uděláme si to sami"

Internetové stránky "uděláme si to sami" promlouvají k nadšencům, kteří touží po soběstačnosti v oblasti zdraví, kráse, jídle a pití.
Stránky obsahují návody a recepty. Např. domácí hydrolát, domácí rohypnol, ocet, fialky v župánku, domácí tonik, sojové mléko, pastu, repelent..atd.


Všechny návody a další nápady najdete na stránkách:

http://delamesitosami.cz/

Zvu vás na Farmářský trh na PArkáně v PRachaticích. Je to 10. srpna od 8 - 12hod. Program pokračuje odpoledne kdyx zde budou 3 kapely a večrer divadelní představení. Těšit se můžete na čertsvou domácí zeleninu, med, ryby a také Sklizník , kam můžete přinést své výpěstky. Těším se naviděnou

http://www.cajovnauhrusky.cz/

Katka

Dobrý den všem

zvu vás opět na farmářské trhy do PRachatic do Poštovní ulice vedle čajovny u Hrušky. Budou probíhat 8.  června od 8 do 12 hod.

Já sama budu ve stánku zvaný SKlizník kam můžete přinést své přebytky zeleniny či v menším množství i své umělecké předměty. Ale přeferovaná je zelenina či jiné věci k zakousnutí, kterých máte navíc. Přineste je prosím do 8:30 a možnost vyzvednutí penez ci zbytku je před 12 hod.

Tesím se s vámi na setkani, budou zde Ryby ze Mlejnů, tradiční keramika, domácí kváskové pečivo a tvořivá keramická dílna, samozrejme take zelenina a domací vyrobky.

Katka Kůsová

Kdo je z Prachatic nebo někdy pojede kolem, stavte se ve Farmářském obchodě:

Dolní Brána 26, 383 01 Prachatice

Tel: 731 100 076

Opravený E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.