Jak je z mnoha článků patrno, o víkendu se konal Slet LETS z celé České republiky a nejen odtud - přijeli i naši přátelé z Dolního Rakouska. Během sdílení zkušeností jsme se tak dozvěděli, že jednou za 2 měsíce mají na setkání krabičku. Do té se vkládají lístečky, na které členové tamního LETSu píšou, s jakou prací většího rozsahu potřebují pomoct.

Možná si vzpomínáte, jak jsme v rámci nějaké buďsobácké akce pomáhali Ivě nebo u Knetlů (a pak rovnou skočili do rybníka) a nebo když vyhořela borovnická maringotka. To, co by dělali sami týden nebo víc, se v pár lidech zvládlo za zlomek času, což je ale  jen jeden aspekt. To důležité je, že jsme se vzájemně podpořili - pomohli si mezi sebou. Tak teď máme možnost dělat to častěji! Třikrát hurá! Nemusíme čekat, až to bude možné v rámci jiných akcí nebo až zase něco shoří.

Jak to tedy bude fungovat?

Už na zítřejším setkání bude krabička, do které budete moct dávat lístečky – a je jedno, jestli potřebujete pomoct s malováním panelákového bytu na Máji nebo s kosením louky. Z krabičky bude vylosován jeden lísteček a to ostatní už bude na vás. Přes Buďsob budete mít možnost získat dobrovolnou (tzn. neplacenou) pomoc ostatních členů, ale nebude se do organizace zapojovat, takže dohodnout se na čase, konkrétní práci a dalších věcech už bude na vás.

Buďsob je tu i proto, tak směle do toho pro ty, kdo potřebují pomoc, i pro ty, kteří mají chuť se na pomoci podílet!

A kdo má chuť něco udělat hned, koukněte sem: https://www.budsob.cz/domains/budsob.cz/index.php/bydleni/zahrada/908-prosba-o-pomoc-na-zahrad

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.