Vážení a milí,

již se blíží další setkání BuďSobu, které se uskuteční ve středu 6. 5. 2026, Jizerská 281/4 (Cassiopeia), České Budějovice, jste srdečně zváni.

Program

od 17 hodin – Filozofická hodinka – v prostoru zahrady centra Cassiopeia. Obnovujeme tak pravidelné povídání o tématech, která dnešní svět přináší. První povídání je bez konkrétního tématu, účastnící si je domluví na místě. Pokud si dohodnou i nějaké téma na červen, objeví se v červnové pozvánce.

od 18 hodin – FeelTrees – co je to a jak jej maximálně využít pro rychlou neformální komunikaci mezi členy Buďsobu. Úvodní slova pronesou František a Martin a zájemce hned zaškolí a doporučí uživatelské triky a tipy. I když je přednáška primárně určena pro členy Buďsobu, účastnit se mohou i nečlenové, pokud je to pro ně zajímavé téma. Nezapomeňte vlastní mobil, notebook či jiné zařízení, ať vše můžete hned vyzkoušet.

od 19 hodin – Společná večeře – novinku našich setkání navrhla Dita, a tak jako první předvede své kulinářské umění. Čekejte jednoduché, ale chutné vegetariánské jídlo z domácích či BIO surovin. Můžete Ditě pomoci tím, že si večeři závazně objednáte a zkonzumujete. Jídlem neplýtváme.

Výměny: běží jako obvykle. Tentokráte chci připomenout možnosti předání na dálku, a to pomocí kurýrů, kteří se v daném měsíci účastní aspoň 2 setkání Buďsobu. Tuto možnost lze kombinovat také s využitím Truhly (v Impale + tajná Truhla2 v Cassiopeie). Prosím tímto potenciální kurýry, ať včas zveřejní v Letsu svoje možnosti a úmysly.

Další novinky

Na sněmu jsme si ujasnili, že se potřebujeme setkávat častěji a praktičtěji na „obyčejné“ přátelské úrovni. Když to půjde, sejdeme se vždy u někoho na brigádě, cca 1x za měsíc o víkendu. V nejbližších měsících to bude: 

Sobota 16.5.2026 Přátelské setkání u Václava v Libníči věnované práci při pěstování borůvek (množení, přesazování, pletí atd.). Václav má celou sbírku odrůd ve své borůvkové zahradě, plody sbírá od května do září. Jako bonus bude ukázka sportovní masáže (asi odměna pro nejlepšího pracanta :-)). Nezapomeňte si sebou vzít něco na gril (čtete správně, bude grilovačka), případně vezměte s sebou jiné, pro Vás vhodné soběstačné občerstvení. Předpokládaný čas pro práci i povídání 10:00-16:00. Vítáni budou známé tváře z BuďSobu stejně jako dlouholetí tajní fandové Buďsobu či ti, kteří nás objevili teprve včera.

Pátek 19.6. 2026 Přátelské setkání u Ivy ve Věžovaté Pláni zaměřené na drobné terénní úpravy na dvorečku. Co bude odměnou pro pomocníky, kromě společně připraveného jídla, je zatím tajemstvím. Děláme si naděje, že to bude něco krásného a zážitkového kolem keramiky, které se Iva dlouhé roky věnuje. Začátek co nejdříve odpoledne.

Na červenec 2026 není zatím žádný termín ani hostitel přátelského setkání aneb můžeš jím být i Ty, milý BuďSobáku.

V srpnu 2026 se budeme těšit na Přátelské setkání v Hodonicích – podrobnosti zatím nechce prozradit Dita. Na této květnové schůzce v Budějkách se asi dovíme více.

V září nás na Přátelské setkání v Drahotěšicích zve Jarmila a pomůžeme jí s jablky po cestě ze stromů až do sklepa, sklenic, sušičky nebo dokonce až na koláče.

Na říjen 2026 není zatím žádný termín a hostitel přátelského setkání aneb můžeš jím být i Ty.


Těším se na další zajímavé setkání


AnnaA

 

Attachments:
Download this file (Kalendář akcí Buďsobu 05 až 08-2026.v01.png)Kalendář akcí Buďsobu 05 až 08-2026.v01.png[ ]Anna Ambrozová161 kB
Download this file (Kalendář akcí Buďsobu do srpna 2026.pdf)Kalendář akcí Buďsobu do srpna 2026.pdf[ ]Anna Ambrozová28 kB

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.