Vážení přátelé, milé malé i velké děti,

jste srdečně zváni na zážitkový podvečer pro děti Buďsobu, který se koná v době obvyklé schůzky ve středu 1.6.. Tentokráte však začínáme až od 18:15. A rovnou v magické zahradě Cassiopeii.

Co Vás čeká? Dobrodružství v magické zahradě, odhalení tajemství přírodních živlů, malá ale významná pomoc přírodě. Neobvyklé, neboť bude současně praktické i magické, tvoření a nechybí ani zkouška odvahy a dovednosti. Tedy vše, čím musí projít všichni hrdinové a mágové.

Kdo tak náročný program zvládne během chvíle? Každý človíček z Buďsobu starší 3 let!

V jakém to bude pořadí?

Nejprve cesta hrdinů a mágů

  1. Na počátku Vás Paní léta poprosí o pomoc s přípravou krásného prázdninového času, aby mohlo být léto, jak má být. Pomůžete jí uklidnit či naopak povzbudit přírodní živly Vodu, Vzduch, Zemi a Oheň. A vydáte se na cestu hrdiny. Ta bude probíhat a vlnit se na ploše magické zahrady. Donedávna byla považovaná za celkem obyčejnou, ale je, věřte nebo ne, neobyčejná.
  2. Pro každý živel splníte malý úkol a obdržíte za to malou, ale kouzelnou odměnu.

Tu si pak můžete buď ponechat nebo vyměnit na speciálním jarmarku pro děti za hračky, knihy, sportovní či uměleckou výbavu či všelijaká překvapení, i třeba magická, která se tam objeví. Jeden nikdy neví.

Některé odměny od živlů budou vhodné ke snědení nebo vypití rovnou při hostině pro malé i velké hrdiny v druhé půli našeho setkání.

Potom hurá na jarmark

Zde prosím rodiče ale i šikovné děti na vhodné naplnění jarmarku. Jistě doma najdete, připravíte, vyrobíte něco krásného, hravého, chutného nebo magického: obrázek, hračku, šperk či dobrůtku. Děti neudělají chybu, když sami projdou svoje hračky či knížky a nepoužívané avšak stále pěkné pošlou dál. Pokud se jim podaří něco připravit, mohou to vyměnit na jarmarku za fazole, které mohou dále směňovat za to, co se jim zalíbí na trhu. Věřím, že tam najdou například dinosaury, omalovánky, autíčka, magické kamínky, možná i meče, kdoví.

Mamky mohou využít takového příležitosti a povyměňovat mezi sebou dětské oblečení či všelijaké vybavení, ze kterého děti již vyrostly a v jiné rodině je po tom právě nyní sháňka.


Závěrem nás čeká hostina

I v tomto bodě prosím o spolupráci rodiče, zejména mamky pekařky, cukrářky a lahůdkářky ?.

 
Pozdní příchod tentokráte nevadí, start prvního hrdiny bude až v 18:15. Budou věkové kategorie, nejmenší půjdou magickou zahradou první a s doprovodem a také jim dáme více času. Ostatní, co už umí číst, budou mít průvodce na papíře. Pokud se dospělým „dětem“ bude chtít také splnit nějaké magické úkoly, jen směle, počítáme s tím.

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.