Tato průzkumná reportážní publikace je projektem skupiny Buď soběstačný. Jejím účelem je mapování pozvolna se rozšiřující místní sobí komunity, aby o sobě věděla a mohla si lépe pomáhat.


Sobím teritoriem jsou celé jižní Čechy (s celoevropským přesahem), kde se sdružují do větších či menších stádních útvarů. Někteří jedinci často migrují. Jiní se vyskytují pouze v zapadlých koutech teritoria. Další jsou toulaví samotáři, kteří bývají zřídka k vidění. Naprostá většina jsou ale zajímavé individuality s pestrými schopnostmi a zájmy a nejde je jednoduše zařadit do nějaké stádové charakteristiky.


Atlas sobů bude postupně mapovat jednotlivce, ze kterých je sobí komunita poskládána. Kratší seznamovací medailonky časem doplní propracovanější tématické reportáže. Doufáme, že osobní informace pomohou navázat nová přátelství a povedou k celistvějšímu povědomí o tom, že to stádo jsme MY.

 

       Jménem všech zúčastněných

            sobařův průvodce Dita

 

 

PS: Osobní medailonky jsou viditelné pouze pro přihlášené uživatele.

 

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.