Krátký referát ze zdařilé akce:

DĚKUJI VŠEM, kteří přijeli zdáli i zblízka pomoci: Standa Vinař s Hankou, Zuzka Jandů s Eliáškem a Šimonem, Julie s Oliverkem, Růža, Dita s Komárem a na krátký, však pracovně vydatný skok Anežka a Martina ze Sluníčkového domu. Pomohl také Arťom a Zuzka Guthů. Účinným pomocníkem byla i Standova pila na hřebíky.

Martiny tatínek a Dita dělaly společnost Andělce. Dita navařila chutný rýžový eintopf, Julie s Anežkou nachystaly salát a mlsné jazýčky ukojila pařená maková bábovka a třešňový koláč. Páni kluci utvořili průzkumnou partu a na celé dopoledne zmizeli v lesní roklince, až to maminkám přišlo podezřelé.

Den přede dnem D(emolice) jsem musela mírnit kozí obyvatelky, aby své přístřeší nezbořily předčasně. Bourání pak šlo ráz na ráz: šikovné ruce odmontovaly plachtu, odřízly střešní latě a rozebraly chatrnou, zubem času povážlivě nahlodanou konstrukci. Nikdo se nelekal přemísťování hromady uleželého hnoje ani pálícího žáru. Po přístřešku zůstala hromádka dříví a úctyhodná kupa kompostu jako základ vyvýšeného záhonoviště.

Vládla skvělá pospolitá atmosféra a v brzkém odpoledni bylo hotovo, takže zbylo dost času na koupačku i večerní poetický koncert Karla Plíhala na hradě Pořešíně.

VŠEM ZÚČASTNĚNÝM VELKÉ DÍKY!

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.