Semínkovna v Kavárně na dvorku ve Volyni: https://cs-cz.facebook.com/kavarnanadvorku/
Tímto bych všem chtěla oznámit, že ve Volyni v Kavárně Na dvorku vznikla Semínkárna. Semínkárna je místo, kde si můžete bezplatně vybrat a vzít zde nabízená semínka a třeba i na oplátku poskytnout nějaké své přebytky semínek (pokud máte). Všimla jsem si, že se nabízejí nejen semínka, ale i sazeničky, teď tam byly asi 4 druhy rajčat.
Tak pokud budete mít cestu kolem nebo přijdete na volyňské setkání (které je v této kavárně každou 2. středu v měsíci od 18hod.), rozhodně na Semínkovnu nezapomeňte.

Adresa: https://mapy.cz/s/3qNLW


Bezobalový obchod Bezinka ve Strakonicích: https://www.facebook.com/bezinkabezobalu
Taky bych chtěla informovat, že ve Strakonicích vznikl bezobalový obchod Bezinka. Mají neuvěřitelné rozsáhlý sortiment: obiloviny, luštěniny, sušené ovoce, ořechy, těstoviny, mouky, kávu, čokolády, stáčené oleje, sojové omáčky, umeocet, sušenky, koření, různé druhy müsli a instantních kaší, kosmetiku, drogerii a mnoho dalšího. Byla jsem mile překvapena i co se cen surovin i ochoty obsluhy týče.
Pokud se do obchodu vydáte, nezapomeňte se vyzbrojit vlastními nádobami (já používám klasické šroubovací zavařovací sklenice, které doma jen vyskládám na polici nebo do šuplíku), do kterých vám vybrané suroviny naváží. Pokud ale zapomenete, nevadí, jsou na to připraveni ;)

Adresa: https://mapy.cz/s/3qNLZ