Uvítací/zahajovací/představovací „kolečka“ na setkáních Buďsobu (název se snad časem ustálí, pro teď volím slovo „kolečko“)... Někým nenáviděná, jiným milovaná. I toto bylo téma dubnového Sobího směnu.

Usnesli jsme se, že by bylo dobré kolečka dělat, ale s pravidly (inspirací nám byl LETS z Dolního Rakouska). Důvody k tomu byly různé, například ten, že uvidíte, kdo všechno je na setkání. Že se dozvíte, co nového zrovna přinesl, ač nevytvořil v systému nabídku, nebo co naopak aktuálně poptává. Ale hodina a půl, na kterou se to někdy protáhlo, je prostě moc. Věřte, že jsme pečlivě vážili všechna pro a proti (a ano, i vy jste mohli na Sněmu být a na rozhodnutí se podílet, a pokud jste tento nestihli, tak ten příští určitě stihnete!).

Došli jsme tedy k tomuto:

Kolečko začne v 18:30 zazvoněním na zvoneček. Všichni přítomní vytvoří kruh. Každý, kdo bude chtít mluvit, bude mít prostor cca 1 minuty ve chvíli, kdy k němu doputuje mluvicí předmět. Řekne své jméno, přezdívku v Buďsobu, čemu se věnuje, co aktuálně poptává a nabízí. Pokud je dotyčný průvodce či dokonce Bos, bude mít prostoru víc, aby mohl informovat ostatní o tom, co se právě v Buďsobu děje. Pokud i ostatní členové pořádají nějakou akci týkající se témat kolem soběstačnosti či Buďsobu, také budou mít prostor o tom mluvit. Ten, kdo nebude chtít mluvit, prostě jen pošle mluvicí předmět dál, aniž by cokoliv řekl. Nevítané naopak je mluvit bez mluvicího předmětu, rozvíjet během kruhu diskusi apod. Pokud vás staré odrůdy jabloní, dojení koz nebo nejnovější trendy v pěstování rajčat na balkóně, které zmínil někdo další, opravdu nenechávají chladnými (a věřte, že pro to máme velké pochopení! :), nejlepší čas na ně přijde po skončení kolečka - věřme, že kolem 19. hodiny.

A to je on - již zmíněný zvoneček:

 

Těším se zítra na viděnou!

Zuzka

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.