Pozor od 14. ledna končí opravy chyb na Windows 7. Za nejlepší náhradu Windows 7 doporučuji Linux Mint (sám z něj právě píši tento příspěvek). Je zdarma a legálně, imunní na více než 95% virů, přesto umožňuje nainstalovat i kvalitní antivirus a lze ho velice intuitivně ovládat - je podobný Windows 7 víc, než Windows 10, kde bez lupy jste mnohdy v háji. Je rovněž spolehlivější a rychlejší. PC vám ožije.

Nabízím pomoc po telefonu (603184319) nebo na tzv. Instal Festu. Už po 14. lednu byste neměli z Windows 7 chodit do banky. Pokud totiž kdokoliv v poslední době našel bezpečnostní díru, vyplatí se mu počkat na polovinu ledna. Další velký problém představuje skutečnost, že nakažený počítač nepoznáte hned. Většina virů tč. se snaží působit skrytě na pozadí. Ještě větší problém představuje propojení PC a mobilu, což umožní přístup i k ověřovací SMS. Rozhodně po 14. lednu nepřipojujte mobil k PC s Windows 7 a nepoužívejte internetové bankovnictví.

Linux je svobodný SW, který narozdíl od Windows garantuje přístup ke zdrojovým kódům (tzv. Open Source). Samozřejmě, že má i své nevýhody: Mezi největší nevýhody patří nemožnost nainstalovat nejvíce používané grafické a DTP programy od Adobe a místo MS Office musíte používat Libre Office, což zejména u Excelu je nevýhoda. Přesto většina aplikací má na Linuxu alternativu - tedy krom drobných programů např. přestože navigace TomTom běží na Linuxu, musíte tato zařizení paradoxně aktualizovat pouze z Windows. U WiFi routerů je aktualizace možná i z Linuxu, přestože je situace podobná.

Pokud Vám Linux vyhovovat nebude (lze ho na zkoušku přidat jako druhý OS např. pro přístup do banky a jinak dál můžete používat Windows 7) můžete zkusit update na Windows 10. Mě se to už na dvou (cca z 10) PC nepovedlo, přestože se jednalo o značky DELL a HP. 

https://www.linux-mint-czech.cz/ke-stazeni/

https://budsob.cz/images/Linux-Mint-video.jpg

https://www.loom.com/share/344a650af8f64c88afe04f8bb2493a47 

https://www.loom.com/share/68780b60c164476b9066b7346edd6df2 

Linux Mint

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.