Sdílím pozvání na přednášku, kterou organizuje Alena Cardová:

Ve středu 27.3. od 17 h se v Čajovně Pod Stolem (Velké náměstí 44, Strakonice) koná přednáška

ZMĚNA PARADIGMATU ZAČÍNÁ U VÁS DOMA

V rámci cyklu Vědomá žena nás čeká setkání veskrze ekonomické - přednáška s následnou diskusí o tom, kam směřujeme svoji pozornost a také peníze. Jak přemýšlíme o zdrojích a jaké důsledky to má na planetu Zemi.

Pozvání do Strakonic přijala Kateřina Varhaník Wildová - publicistka a autorka knih Manifest disfrutalismu a Kapitoly z dospělé ekonomie. Pravidelně přispívá do Pravého domácího časopisu. Dlouhodobě se zabývá porozumění ekonomickým jevům v mírně odlišné perspektivě. Možnosti jsou jak v soběstačnosti, tak v technologiích. Jediné, čeho jsme v životě skutečně majitelé, je každého životní čas. Máme ho všichni stejně. Víme, co s ním děláme? Jsme dobrými hospodáři svého času? V době postmoderní se znovu poznáváme, z čeho jsme živi, původ a proces pěstování a zpracování potravin, procesy výroby a recyklace věcí.

Kateřina k obsahu strakonické akce píše toto:
"Současná ekonomie je konstrukt vymyšlený muži. Je to jangová ekonomie, ušitá mužům na míru, absolutně v protikladu k ekologii. Změna paradigmatu, o které jsem se zmínila, probíhá skrze ženské uvědomění. Patrně všechny jsme si v životě všimly, že od mužů spíš nedostáváme co chceme, na druhou stranou jsme zavalovány spoustou zbytečností, za které máme být vděčné. Změna paradigmatu musí být přechodem k jinové ekonomii, pečující a ekologicky ohleduplné. Tato změna se odehrává v každé domácnosti. Také se tomu říká ekofeminismus - žena nechce s muži soupeřit (proč a v čem taky?), ale získat své přirozené místo v ekonomickém životě jako hospodářka či ve spoustě dalších možných rolí, které jí byly upírány či významně podhodnocovány."

Vstupné 150 Kč.

Své místo si prosím rezervujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Aktuální informace na FB Vědomá žena - Strakonice

 

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.