Jistá namlsanost, která pochází z toho, že Akce Z(elí) nepropadla a vzbudila zájem, vedla k myšlence uspořádat Hapenink  J(podle vzoru pudink), zaměřený na moštování jablek. Prostě se jednoho dne sejít v tlupě a zmoštovat přivezená jablka. Při tom pomoct spolupořadatelce Pavlíně, která nám poskytne zázemí.

Představa je taková:
Dne 20.10.2018 (SOBota) se okolo deváté ráno sejdeme u Pavlíny Koubkové v Hoslovicích, kde strávíme den moštováním jablek, prací v lese a klábosením. V lese je třeba především pomoc při stavbě oplocenky, protože dvě ruce jsou na to tragicky málo a čtyři jen taktak, ale více rukou - to už jde snadno. Vlastní moštování bude probíhat u Pavlíny na dvoře (voda, energie a technické zázemí k dispozici) a práce v nedalekém lese.

Vezměte s sebou: Jablka na moštování (možno dohodnout s Milošem), nádoby na mošt, nožík pro opracování jablek a je vhodné mít i nádobu na opracovaná jablka (vajlink, lavór či vaničku) a svačinu (Pavlína sice uvaří pro všechny jistě dobrou polévku, ale hlad je hlad.  Nebude-li moc pršet, tak je možnost udělat oheň a péct třeba přivezené buřty, brambory či jablka). Děti vítány.

Neberte: špatnou náladu, stresy, předpojatosti a psy

Shrnutí aneb kdy, kde, co:
Čas: SOBota 20.10.2018 v cca 9:00
Místo: u Pavlíny Koubkové, Hoslovice č.p. 54 (barevná vrata)
Akce:  Moštování jablek

Rozhodnete-li se účastnit, přihlašte se do večera 18.10.2018, ať víme zhruba počet strávníků, tedy jak velký hrnec (případně kolik hrnců) polévky bude třeba. Lisů a drtičů jablek může být i několik (dle potřeby), máme přichystanou i revoluční manufakturní technologii důstojnou 21. století.

S přihláškami, dotazy, podněty a vůbec se obracejte na:
Pavlínu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Miloše:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel: šest nula šest čtyři osm pět pět tři šest 

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.