Tímto zveme všechny na pilotní pokus o kolektivní zpracovávání zelí. Budeme hromadně nakládat zelí, případně čalamády. Cílem je rozšířit si obzory o různé způsoby a recepty zelných naloženin a rozejíti se do svých domovů plni dojmů a výdobytků. Mimo to shledáváme výhodu i v tom, že při hromadném zpracování proběhne s tím spojený nepořádek pouze na jednom místě a ne u každého v kuchyni zvlášť.

Pro tuto akci nabízíme prostor našeho dvora, 2 velká kruhadla, zajištění nákupu zelí a cibule podle Vašich objednávek z farmy U Miklasů z Radomyšle. Ostatní suroviny (vlastní zelí, koření - např. sůl, kmín, zelenina do případných čalamád), stejně tak i nádoby na naložení si přivezte vlastní. Do naší výbavy bychom potřebovali zapůjčit, vzhledem k předpokládané monstróznosti akce, nějaký větší škopek (s průměrem cca 40 cm), případně i dětskou vaničku.

Chystáme se nakládat ověřenou metodou přímo do šroubovacích sklenic (velikost zvolte dle své spotřeby - máme odzkoušeno 0.7 litrovou pro rodinu s dětmi jako ideální k jednorázovému použití), ve kterých zelí kvasí a zároveň je poté i uskladněno. Zelí se nešlape, pouze pěchuje do sklenic. Takto vydrží bez další údržby minimálně 1 rok.
Chtěli bychom zkusit i zelí s různými příměsmi a čalamády, velice rádi uvítáme seznámení se s nějakou vaší recepturou. Vzájemné ochutnávání je závazné!

Akce proběhne ve Skalách u Strakonic 36 (u Vávrů) v neděli 7.10. 2018 od cca 11hod. dopoledne, za každého počasí.
Občerstvení dáme nějak dohromady - něco uděláme a rádi se rozdělíme i o to, co přinesete :)   .

V případě, že potřebujete zajistit zelí nebo cibuli, napište, kolik čeho byste chtěli a to max. do čtvrtka večer, protože se pro ně chystáme jet v pátek ráno. Vyteoretizovali jsme, že by mohlo dát 1 kg čerstvého zelí na více než 0.7 litrovou sklenici.

Ceny jsou: zelí 10 Kč/kg, cibule 13 Kč/kg

Jedná se o Hurá akci na první a poslední možnou chvíli (jak stává na volyňsku již zvykem), takže k nám buďte laskaví a shovívaví. Dejte kdyžtak vědět, že se k nám chystáte, ulehčíte nám tím organizaci.

Moc se na vás a vaše výtvory těšíme
organizační tým Miloš a Vávrovi - black.mary(zavinac)tiscali.cz, tel.: šest nula šest čtyři čtyři jedna jedna šest šest

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.