Zveme všechny na další z pravidelných setkání na volyňsku. Tentokrát se sejdeme opět ve Volyni v Kavárně Na dvorku od 18 hod. Jelikož je léto v plném proudu, téma našeho "gurmánského kroužku" tentokrát necháváme na každém, jak bude chtít. Roste plno zeleniny a ovoce, tak budeme rádi, když přinesete malou ochutnávku něčeho, co ze své úrody umíte vykouzlit.
Těšíme se na všechny známé i neznámé :)

Milí sobí přátelé,

srpnové setkání v Táboře proběhne trochu nečekaně už toto úterý, tedy 13.8.2019. Vzhledem k tomu, že většina členů má v třetím týdnu dovolenou, musíme to spáchat takto narychlo... Jste srdečně zváni opět do Dražiček, nyní zase k nám - Filipovým (Dražičky 74). Snad nám počasí dovolí a budeme moci býti venku na terase. Začátek opět v 17h. Děti vítány! Těším se na vás, mapku přikládám. Karolína

Zveme vás na návštěvu do Hodonic, vysídlené vsi v Novohradských horách, kde všichni její noví obyvatelé jsou členi Buďsobu.

V neděli 18.8. zde proběhne beseda o lokální soběstačnosti s Veronikou Kickovou.

 

 

Milí přátelé,
další setkání je na spadnutí a tak bych vás ráda pozvala ve středu 7.8. od 18h do ekocentra Cassiopeia. Všichni jste srdečně zváni!
 
Také chci připomenout, na čem se sobi domluvili na Velkém sobím sněmu. Jsou to visačky (jmenovky) na buďsobích setkáních.
 
Jelikož BuďSOB je stále rozvíjející se společenstvo lidí, bylo domluveno zavedení jmenovek, které budou sloužit pro snazší identifikaci jednotlivých členů ve stádě. Tímto by měla být usnadněna komunikace mezi členy, kteří se ještě osobně neznají nebo si nepamatují jména :-) Jmenovka bude obsahovat přezdívku v LETSu a jméno. Formou, jakou kdo chce, včetně graficky originálně ztvárněných visaček. Kdo si zapomene přinést vlastní, může ji vytvořit na místě, špendlík a papír bude k dispozici (u průvodce dané buňky, v Budějcích si řekněte mě). 
 
Na viděnou ve středu se těší
Mo
 

Pro velký úspěch jde proud akcí s krycím názvem BuďSob sobě do druhé části a jelikož bylo napoprvé tak pěkně odstartováno, přebíráme od Martiny Filipové velkou inspiraci. Chceme se pustit do něčeho, na co se sami ne a ne rozhoupat a kruh dobrých lidí s rukami a šikovnými nápady nám bude více než vítanou pomocí.

Tak tedy, naše aktuální mise je (do)stavba skleníku, chceme s ním pokročit a přidat mu nyní šikmou jižní stěnu. Základ je připraven, materiál také. Kolmější stěna bude ze starších dřevěných oken, které jsme posbírali po sousedech, střešní průsvitná část zase z B-čkových plných polykarbonátových desek. Zbývá po ránu promyslet konstrukční detaily a přes den stěnu tvořit.

Kde to bude?
Ve Skalách - Skály 36 u Volyně

Kdy začneme?
V neděli cca od 10. hod (nebo jak se komu hodí). Kdo bude chtít, může dorazit klidně kdykoli dříve, přespání je možné v samostatném domečku nebo ve stanu - spacáky s sebou.

Co s sebou?
Rukavice, děti, hlavu plnou nápadů (uvítáme i postřehy pro vývoj jiných věcí :)

Jídlo je zajištěno a 2 nadšené chůvy pro malé pomocníky tu také máme.

Bude-li chuť, můžeme odpolko vyrazit procházkou na nedaleký jedinečný hrad Švecburg, kde se bude určitě líbit dětem i dospělejším.

Prosíme, dejte nám vědět na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefon 606 441 166, kdy se chystáte přijet, zda můžete někoho svézt, nebo potřebujete pomoci s dopravou.

Těšíme se na nové i známé tváře a společně strávený čas ;)

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.