Termín: 22. 8. 2018 do 26. 8. 2018 

Pořádá Ekologický institut Veronica

Uvažujete o nějaké formě soběstačnosti? Zajímá vás vaše uhlíková stopa a možnosti jak jí snížit? Chcete se podívat na problematiku změny klimatu v nejširších souvislostech? Přijeďte si do Hostětína na letní školu vypracovat vlastní strategii soběstačnosti. Podíváme se na všechny aspekty našeho života, kterými jako občané přispíváme ke změně klimatu a ukážeme si možná udržitelná řešení.

Společně s odborníky na dané téma probereme prakticky i teoreticky změny klimatu v souvislostech, pasivní domy, permakulturní zahradu, soběstačné hospodaření, veganství a mnoho dalšího. Součástí programu je i několik exkurzí na místa dobré praxe, kde se teorie již stala skutečností. 

Info a přihlášky: https://hostetin.veronica.cz/letni-skola-sobestacnosti-udrzitelnosti-klimatu-2018

Přijměte pozvání na výměnnou akci od Karolíny Filipové (Karoli v Letsu):

Ve čtvrtek 3.5 bude od 18 do 20 hodin promítání filmu Neplýtvej a jez! v klubu Horná vana.

Odkaz na událost na FB zde: https://www.facebook.com/events/182158472419564/

 

"Máte rádi jídlo? ? A jak často ho vyhazujete? Přijďte se podívat na film Neboj se a jez (Just Eat It), který vám možná nasadí brouka do hlavy. ?

Na světě se totiž 1/3 veškerého vyprodukovaného jídla vyhodí. Když to zjistili filmaři a milovníci jídla Jen a Grant, zavázali se úplně přestat s nakupováním. Chtěli přežít pouze na potravinách, které by se jinak proměnily v odpad. Jak to dopadlo? Just Eat It shrnuje všechny jejich zážitky.

***VSTUP ZDARMA***

Po filmu budeme o #foodwaste diskutovat. Jsme česká organizace Zachraň jídlo a snažíme se bojovat proti plýtvání už od roku 2013. Kromě jiného jezdíme paběrkovat na pole, kde po sklizních zůstává zelenina, která neodpovídá estetickým nárokům obchodních řetězců. Dáváme ji potravinovým bankám, které ji dál přerozdělují charitativním organizacím. Tuhle činnost chceme letos rozšířit i do Jihočeského kraje. Přijďte se dozvědět víc a zapojte se do aktivit, které chystáme!

Pro víc info napište na inka.jurkova@zachranjidlo.cz."

DOMÁCÍ VZDĚLÁVÁNÍ

25. března od 13 hod.

Srdečně zveme všechny, koho zajímá domácí vzdělávání (ze zvědavosti i vážně) a vše s ním spojené na setkání v Hoslovicích.


Cíle setkání jsou:
* sdílet informace a zkušenosti
* propojit se s lidmi, kteří tím žijí nebo které to zajímá
* najít nové cesty k řešení otázky sociálního kontaktu pro domškoláky na lokální úrovni
* zápis a komunikace se školou
* úskalí domácího vzdělávání
* unschooling
* a cokoli dalšího, co vyplyne na místě.

Program:

Attachments:
Download this file (domaci-vzdelavani-2018-brezen-hoslovice.png)domaci-vzdelavani-2018-brezen-hoslovice.png[ ]Martina a František Vávrovi322 kB

Zpátky k přírodě

Soběstačnost a permakultura

Open source - výměna zkušeností a informací

Místo konání: tvrz Kožlí u Čížové
17.03.2018 začátek v 10 hodin

 

Attachments:
Download this file (pozvanka-zpatky-k-prirode-2018.jpg)pozvanka-zpatky-k-prirode-2018.jpg[ ]Martina a František Vávrovi179 kB