Milí semínkoví přátelé,

nabízím Vám opět příležitost připojit se ke společné objednávce.

 

Semínkování letos zaštítí Družstvo JednaNota, tedy stejní lidé, kteří pro Vás chystali semínka už dříve. S přáteli z jihočeské iniciativy BuďSob jsme loni v létě založili družstvo zaměřené na distribuci místních bi(j)o potravin a výrobků, které byly vytvořeny šetrně k lidem i planetě. A šíření biosemínek do toho velmi dobře pasuje.

 

Všechna nabízená semínka jsou nehybridní, takže si z nich můžete vypěstovat vlastní semínka. Naprostá většina pochází od německé firmy Bingenheimer Saatgut. Semínka za sebou mají mnoho generací ekologického pěstování a často i šlechtění cílené pro podmínky přirozeného pěstování. To bohužel neplatí o "bioosivech" množených v Čechách a na Moravě pouze poslední sezónu bez chemie, a proto už tyto v seznamu nenajdete. Jediný čtyřboč toto pravidlo porušuje. Zatím jsem neobjevila, kde ho sehnat v bio kvalitě ve větším balení. Pokud byste věděli, budu ráda za tip.

 

Do seznamu letos přibylo vícero novinek a hlavně také květiny pro potěšení na záhonech i ve vázách :-)

 

Důležité:
Všechna semínka jsou ekologicky pěstovaná, ale my nejsme certifikovaní prodejci bioosiv (možná budeme příští rok). Pokud jako ekopěstitelé potřebujete dokládat biopůvod, objednejte si semínka přímo u kontrolovaných distributorů. Jinak se setkáte s výhradami při ekologické kontrole.

 

Objednávku prosím pošlete na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do pátku 15. ledna. Peníze zatím neposílejte, částku k zaplacení Vám potvrdím, až bude jisté, že budou všechny odrůdy na skladě.

Semínka dostanete během února, balíčky rozesíláme postupně, v pořadí podle došlých objednávek.

 

Kdo budete mít chuť přidat se k rozvažování a balíčkování semínek v Českých Budějovicích, připište to prosím do mailu s objednávkou, napíši Vám, kdy a kde se sejdeme. Semínkování se stalo náramně příjemnou událostí stejně jako společné šlapání zelí nebo vaření chutney.

Za ochotu pomoci předem děkujeme!

 

S radostí šiřte libovolně dále.

 

 

Přeji dny naplněné tím nejlepším, co je v nás.

 

 

Za Družstvo JednaNota

 

srdečně Martina Filipová

tel. 774 678 023

 

 

PS: Doporučuji též navštívit nové stránky společnosti Gengel, která udržuje staré odrůdy zeleniny, bylinek i plevelů - www.gengel.cz.

 

 

-----

Firma Bingenheimer Saatgut vyrostla ze spolku biodynamických zahradníků, kteří si pro sebe navzájem pěstovali semínka. Dnes koordinuje množení a šlechtění odrůd na desítkách ekologických farem v Německu, Rakousku, Švýcarsku a Holandsku, od nich semínka vykupuje, čistí je a zkouší jejich klíčivost a životaschopnost (odolnost stresu během klíčení). Pracují pouze s nehybridními odrůdami, věnují se i množení a udržovacímu i novému šlechtění vybraných odrůd zeleniny, vše v podmínkách ekologického a biodynamického hospodaření. V jejich skladech, kancelářích a laborkách vládne nesmírně laska vá atmosféra.

Attachments:
Download this file (Semínka 2016.xls)Semínka 2016.xls[ ]Beránek112 kB

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.