Nabízím možnost připojit se k tradiční svépomocné iniciativě. Semínkový seznam pro společnou objednávku najdete v tabulce pod článkem. 

První část tvoří semínka od německé firmy Bingenheimer Saatgut AG - všechna mají certifikát bio nebo demeter (nadstavba nad bio certifikací). V druhé části je bohatá nabídka domácích semínek z českých a moravských zahrad. Za kvalitu semínek ručí jejich množitelé - viz info ve sloupci "od koho".

Jde mi jednak o zprostředkování bio semínek a omezení množství obalů a také o podpoření naší soběstačnosti v pěstování potravin cestou výměnné semínkové sítě pro běžné druhy zeleniny, které se ještě nestačily stát vzácnými a starými jako je tomu v nabídce společnosti Gengel. 

Oproti minulosti jsem zvětšila porce dýní, košťálů, salátů a dalších. Cena za balíček je sice vyšší, ale vychází mnohem lepší poměr ceny a množství. Najdete také několik nových lahůdek pro milovníky asijských salátů:-)

Vaší objednávku očekávám do pondělka 14. ledna na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Poté semínka objednám, s přáteli je rozdělíme a odhadem od poloviny února do poloviny března rozešleme. Letos se nám mezi semínky bude batolit má osmiměsíční holčička, tak proto si nechávám větší časovou rezervu.

 

Odeslání objednávky nenechávejte na poslední chvíli. Čím dříve odešlete objednávku, tím dříve semínka dostanete - po rozvážení všech semínek kompletujeme semínkové balíčky postupně v pořadí jak došly objednávky, takže na poslední došlé dojde nejspíš až v březnu.

Případné opozdilce, kteří napíší po termínu, uspokojíme také, ale jen semínky, která zbudou navíc.

Cenu k zaplacení vám potvrdím později - domácí semínka nemusí vystačit pro všechny zájemce.

Chcete-li některá semínka zaslat dříve (např. celer a papriky), napište mi to do mailu a pošlu vám je zvlášť dopisem přibližně koncem ledna za obyč poštovné, tj. 19 kč (nebo na přání doporučeně za 44 kč).

 

PS: Semínka budeme balit v Českých Budějovicích a v okolí Kaplice. Chcete-li se přidat, napište a vždy asi týden předem dám vědět, které dny a časy. Začneme okolo 22. ledna.

Doporučuji také pestrou nabídku starých odrůd na www.gengel.cz.

A kdo by se rád dozvěděl více o semenaření, dočte se vše potřebné v příručce "Pěstujeme si vlastní semínka" od pana Dostálka z Gengelu (k objednání na http://gengel.cz/knihovnicka/724-pestujeme-si-vlastni-seminka.html) - zájemcům můžu poslat spolu se semínky za 165 kč.

Attachments:
Download this file (seminka-2019-jmeno.xls)seminka-2019-jmeno.xls[ ]Martina Filipová60 kB

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.