Pilinová toaleta je svým použitím velice podobná suchému záchodu. Rozdíl je v tom, že je u ní řešeno následné zpracování vzniklého odpadu. Hlavní ekonomickým, ale i ekologickým pozitivem je nepoužívání  vody  na splachování. Další rozdíl mezi suchou a pilinovou toaletou je to, že odpad se shromažduje v nádobě (kbelíku pro lepší následnou manipulaci), nikoliv ve vykopané jámě nebo na hnojišti.  Pilinový záchod není separační, takže vše jde do jednoho kbelíku. Aby toaleta nezapáchala, používají se po každém použití piliny jako absorbent přebytečné vlhkosti. Takovéto WC může být umístěno  v interiéru.  Člověk je sám zodpovědný za svůj vlastní odpad. Další krok k  soběstačnosti...

Podrobné informace  z vlastní zkušenosti ohledně výroby a provozu takové toalety vám dá Honza Pospíšil:

http://www.domyzeslamyahliny.cz/?p=412

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.