Jelikož se 0. ročník akce Z(elí) nad očekávání povedl, zveme tímto všechny na 1. ročník kolektivního zpracovávání zelí.

Pro tuto akci opět nabízíme prostor našeho dvora, 2 velká krouhadla, zajištění nákupu zelí a cibule podle Vašich objednávek z farmy U Miklasů z Radomyšle. Ostatní suroviny (případné vlastní zelí a jiná zelenina), stejně tak i sklenice na naložení si přivezte vlastní. Sůl a kmín zajistíme. Do naší výbavy bychom potřebovali zapůjčit nějaký větší škopek (s průměrem cca 40 cm), případně i dětskou vaničku.

Budeme nakládat ověřenou metodou přímo do šroubovacích sklenic (velikost a množství zvolte dle své spotřeby), ve kterých zelí kvasí a zároveň je poté i uskladněno. Zelí se nešlape, pouze pěchuje do sklenic. Takto vydrží bez další údržby minimálně 1 rok.
Chtěli bychom zkusit i zelí s různými příměsmi jiných druhů zeleniny či ovoce, pokud Vás něco lákavého napadne a budete surovinu mít, rádi ji společně vyzkoušíme.

Akce proběhne ve Skalách u Strakonic 36 (u Vávrů - Infernits) v neděli  6.10. 2019, od cca 11 hod. dopoledne, za každého počasí.
Občerstvení dáme dohromady, co kdo přinesete na společný stůl, jak bývá v BuďSobu při společenských akcích dobrým zvykem :)  .

V případě, že potřebujete zajistit zelí nebo cibuli, napište, kolik čeho byste chtěli a to max. do čtvrtka 3.10. večer, protože se pro ně chystáme jet v pátek ráno. Dle zkušeností z minula vychází 1 kg čerstvého zelí na více než 0,7litrovou sklenici. Cibuli jsme přidávali cca 2 větší na kilo zelí.

Letos jsou ceny zeleniny tyto: zelí 13 Kč/kg, cibule 20 Kč/kg (mají již pouze červenou nebo směs)

Pokud se k nám chystáte, dejte prosím co nejdříve vědět, ulehčíte nám tím organizaci.

Moc se na vás těšíme
Infernits - black.mary(zavinac)tiscali.cz, tel.: šest nula šest čtyři čtyři jedna jedna šest šest

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.