Přidávám pozvánku od Asociace AMPI, jejímž posláním je podporovat blízký vztah lidí ke krajině, ve které žijí a která je živí:

Jak oživit české zemědělství? Jak můžeme vzdělávat další generaci ekozemědělců? Co je to biodynamické zemědělství a značka Demeter? Co je přístup k půdě?

Na tyto a další otázky budeme společně hledat odpovědi na prvním mezinárodním Symposiu živé zemědělství ve dnech 24.-25. června 2021 v Praze. 

Symposium pořádá Asociace místních potravinových iniciativ spolu s řadou dalších tuzemských partnerů ve spolupráci s německou organizací Netzwerk Biodynamische Bildung, která je odborným partnerem Symposia.

Přijďte se pobavit s odborníky i praktiky z Česka a zahraničí, sdílet informace mezi sebou a posunout u nás debatu o udržitelném zemědělství, komunitních způsobech hospodaření, vzdělávání v ekologickém zemědělství či přístupu k půdě blíže k realitě. Zažijete zajímavé přednášky, workshopy, diskuse, živou hudbu i malý trh se zajímavými iniciativami a produkty z biofarem.

Staňte se součástí proudu, který vzdělává, propojuje a nabízí řešení pro živé zemědělství. Přijďte a přispějte svou energií ke zdravému zemědělství, ke znovuoživení krajiny kolem nás i v nás.

 

Chceme hledat společné cesty jak uzdravit naše zemědělství, ať už jsme spotřebitelé, zemědělci, učitelé, akademici, aktivisté či cítíme, že jsme k zemědělství povolání, ale ještě jsme se neodvážili. Záměrem je podívat se na možnosti jak se můžeme společně učit nově, agroekologicky přistupovat k zemědělství jako k organismu bytostně propojenému s přírodou, který tvoří naše krajiny vnější i vnitřní.

Kdy a kde: Čtvrtek 24.6. od 16:30 Národní zemědělské muzeum; pátek 25.6. od 9:00 Art and Food Zoona (nedaleko pražské Zoo)

Kdo: AMPI, Lovime.bio, Nadace Pro půdu, Demeter CS a Netzwerk Biodynamische Bildung
Program: Podrobný program celé akce v pdf ke stažení.

Přihláška zde.

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.