Na posledním setkání Buďsobu v ČB šikovně vylosovala malá hodonická rodačka Andělka z krabičky 1. pomoci akci, která  proběhne  v sobotu 29. února od 9 ráno v Hodonicích: prořezávání korun starých ovocných stromů, vyřezávání zastiňujícího náletu a braní roubů z nejohroženějších stromů.

Vloni se nám takto společně podařilo dát do pořádku sad Na Šenku, nyní se chceme pustit do předválečných stromů zarostlých v centrální části bývalé vsi. Jenda Toman byl a opět bude stromovým odborníkem, který bude prořezávat a vysvětlovat, proč zrovna takhle. Na nás ostatních bude především odklízení větví. Součástí bude také prohlídka zbořenišť a starých fotografií Hodonic.

Společné občerstvení a případné přespání v teple zajistíme u nás ve slaměném domě. Můžeme vyzvednout přijíždějící na autobusovém nádraží v Kaplici. Kdo má vhodné nástroje (pracovní i hudební), může přibalit s sebou. Bude se hodit teplé pracovní oblečení včetně rukavic a dobré boty.

Pokud bude pěkně jako vloni, užijí si místní divočinu určitě i děti. Dejte prosím vědět, kdo se chystáte přijet, abychom navařili dostatek oběda. Těšíme se na další sadaře, jakož i na zcela neodborné nadšence! 

Za Spolek Živé Hodonice Dita

 http://www.zivehodonice.cz/kontakt/

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.