Hodonice jsou místo, kde se ani nejdelší den v roce nezdá dlouhý. Existuje tu totiž záhadná, ale už jedno desetiletí experimentálně ověřovaná časová díra... nevěříte?

Přijeďte sem k nám u ohně v pátek 21.6. OSLAVIT LETNÍ SLUNOVRAT a uvidíte sami. Hudební nástroje, spacák a čelovku s sebou! Celý víkend 22. a 23.června budeme v oslavě pokračovat. Krásnou prací, KOSENÍM SADU... Kosy, pracovní oděv, vlastní lžíci, hrnek a misku s sebou!

Společné foto ze setkání Buďsobáků v Hodonicích u příležitosti letního slunovratu  v roce 2017

 

Hodonice u Malont, vysídlená sudetská vesnice, je dnes spíš divokým kouskem přírody, kde se zabydlela parta lidí, snažící se nejen o soběstačnost (všichni jsme Buďsobáci), ale také o navrácení přírodě neškodícího života do této krajiny.

Od minulého roku jsme začali více pečovat o starý, před válkou vysazený sad Na šenku, který chceme dále doplňovat novými stromky a udržet ho jako genofondový sad místních odrůd ovoce.

www.zivehodonice.cz/clanek/pece-o-ovocne-stromy/

Shodou okolností se vloni, kdy nám byl oficiálně sad svěřen do péče, našel také nadšený arborista (Buďsobák:)), který si vzal sad odborně na starost a do Hodonic zabloudilo pár prima lidí, kteří jsou ochotni pomáhat s jeho údržbou. V zimě se díky nim a některým Buďsobáků uskutečnila prořezávka víc než 20 ovocných mohykánů.

www.zivehodonice.cz/clanek/prorezavka-v-sadu-na-senku-24-unora-2019/

Nyní potřebujeme pokosit přibližně třetinu z téměř 3 hektarové rozlohy, především okolo starých stromů a nově vysázených podnoží. Přijeďte nám s tím pomoci! V pátek doladíme kosy, co si kdo přiveze. Těm, co nemají svou kosu a kosit chtějí, můžeme půjčit naši a poradit, jak na to. K užitku budou také vidle a hrábě na hrabání a odnos pokosené trávy. V sobotu ráno vyrazíme do asi kilometr vzdáleného sadu na první seč. Společný oběd a siesta proběhne po seči v Hodonicích. Odpoledne a večer budeme pokračovat v kosení. Pokud bude síla a chuť, neděle proběhne podle podobného scénáře. Spaní v maringotce, na terase, na trávě pod širákem, na zemi ve slaměném domě, ve vlastním stanu,...

Prosím dejte vědět na sedumsedumpět jednajednadevět třisedumnula, kdo se k nám chystáte, abychom připravili dostatek nástrojů a jídla.

Děkujeme!

Naviděnou se těší Dita, Komár, Martina, malí indiáni, koťátka a další

PS: Každý příchozí si může vybrat koťátko.

 

BONUSOVÁ NĚMČINA

Kdo vydrží až do pondělí 24.6. 2019 do 17 hod, může se zúčastnit pravidelné němčino - češtiny, setkání s našimi přáteli z Rakouského LETS, tentokráte u Anny (Annanas) v Benešově nad Černou.

 

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.