Již nějaký čas v BuďSobu debatíme o obnovení "exkurzí" po buďsobácích a dalších podobně pěkně soběstačností střelených lidiček. A tak tedy obnovujeme a začneme hned pěkně zostra :)

Akcí nám s podzimem nějak přibývá a tak pro vás všechny, kteří nyní v neděli 19.9. zrovna neplánujete šití bosochodek s Evkou v Nových Hradech, máme připravenu návštěvu u rodiny Jarošových na jejich rodovém statku - Zionfarm, kteří píší např. inspirativní blog Zpátky k přírodě. Sejdeme se na místě od 10. hodiny. Adresa je: Kakovice 12, Mirovice 398 06 . V Kakovicích za lávkou doleva, nahoru do kopce (cca 1,5 km) podél rybníků až na horizont, pak ještě kousek z kopce a zaparkovat na louce.Kdo budete chtít přijet, dejte prosím co nejdříve vědět (ať máme trošku přehled, co se týče plánování oběda, případně také můžeme vyladit spolujízdu) na tel. 606441166 nebo email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Občerstvení k odpolední kávě či čaji můžeme pojmout tradičně soběstačně, kdy každý dovezeme něco dle svého na společný stůl.

A dále již lákavý nedělní "plán dne :)" ze Zionu:

10h - 10,30 sraz.
Okolo 11h začne komentovaná prohlídka:
- solární elektrárna na otočné konstrukci (3 kw)
- termické panely na ohřev vody (10 kw)
- rozdělaný projekt větrné elektrárny (1,5kw)
- centrální topení a kombinace zdrojů (dřevo, slunce)
- tlaková a teplá voda v ostrovním systému
- jílové koupací jezírko
- sběr a čištění dešťové vody
- vnitřní separační záchod se zásobníkem ve sklepě
- pozemkové úpravy (sluneční pasti, terasování)
- bezorbové (mulčované) záhony

Posléze asi 12-13h diskuze o ostrovním domě a dotazy + bylinkový čaj.
Po 13h bude možnost vegetariánského oběda částečně z vlastní produkce 80,-

Po obědě chvilku volno, relax a diskuze:
- snižování životních nákladů
- cesta k potravinové soběstačnosti
- domácí vzdělávání
- život na samotě atd.

Kdo pak bude chtít, může zůstat na výpomoc. Dále je tu možnost si odpoledne nasbírat jablka nebo švestky a kdo bude mít zájem může strávit nějaký čas v léčebné pyramidě. S sebou holínky, karimatky, ručník a plavky na koupání (otužování :) v jílovém koupacím jezírku. U práce a po ní se odpoledne u kávy a čaje rozebere to co bude zajímat ty, co tu zůstanou.

Jako vstupné zvolíme dobrovolnou formu buď vlastních výrobků nebo Sobů.

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.