Od doby, kdy BuďSob vznikl už uplynulo 6 let. Přesto, že těch aktivnějších lidí je už dnes něco přes stovku, hlavní organizační dění se stále točí kolem hrstky zakládajících členů. Těch pár aktivních zářných příkladů z dob pozdějších laskavě promine. Přitom má každý buďsobák stejná práva a stejné možnosti vstupovat do dění. Ať je nováček, nebo zakladatel, z Budějc, nebo z Písku, muž či žena. Říkáme si, že možná všichni nevědí o této možnosti. Na setkání se o ní tak často nemluví, ti kdo na setkání nechodí, už vůbec nemohou být v obraze.A tak Tě chci, milý buďsobáku, vyzvat: Právě tebe BuďSob potřebuje! Tvá iniciativa je vítaná a potřebná.

Jak na to? V obecné rovině platí tento princip:

1. Nápad - 2. Diskuze s ostatními - 3. Realizace

1. Nápad - může to být cokoliv, fantazii se meze nekladou pokud při tom stojíme nohama na zemi.

2. Diskuze s ostatními - iniciativa je na každém, měli bychom se ale domlouvat, abychom vystupovali jednotně a nekřížili si navzájem plány. Je také možné, že tvůj nápad už někdo měl a ukázal se jako slepý, nebo už na něčem podobném pracuje někdo jiný. Proto je nutná koordinace. Se svými plány můžeš přijít na setkání, nebo napsat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , případně některému ze sobařových průvodců. U nápadu na článek pak moderátorovi daného tématu.

3. Realizace - naprosto nezbytná složka každé iniciativy. Nemá obvykle smysl přicházet s novým nápadem, když ho nechci sám realizovat, nebo nemám komu realizaci předat. Pokud je jen nápad a nejsou kapacity k jeho uskutečnění, je možné zkusit nadchnout nějakého realizátora, třeba na setkání, nebo napsat článek.

Ukázka z praxe: Uvědomili jsme si, že bychom chtěli ostatní buďsobáky vyzvat k větší aktivitě, aby byl Buďsob zajímavejší, pestřejší, akčnější. Padl nápad napsat tento článek. Na openspace o tom proběhla diskuze, kde zájemci mohli k nápadu vyjádřit a doplnit ho o svoje nápady a připomínky. No a realizace je tu.

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.