Ostrovní dům BořeticeJak vypadá snaha o energetickou soběstačnost v praxi? Jednou, někdy i dvakrát za den zametete střechu, jste šťastní, že nemusíte žehlit, když je ošklivo a musíte žehlit prádlo, když je hezky ... a nejen to. Musíte toho stihnout co nejvíce, abyste využili všechnu tu energii, která je Vám z hůry dána. Tedy alespoň v případě, že máte "jen" necelých 400 kg v bateriích - to jest pouhých 8 baterií (140Ah) ...

Tak trochu přizpůsobujete svůj život přírodě a jste vděčný za každý den, kdy je slunečno. Otázka zní, zda-li Vám tato omezení vykompenzuje blažený pocit menší závislosti na honbě za penězi. Na tuhle otázku si musí odpovědět každý sám. Rozhodně ale je pravda, že jsem v Bořeticích jedinej blázen, co v zimě zametá střechu!

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.