místo draní peří... tradiční, možná již desátá(!) sezóna společného rozvažování a balíčkování zeleninových semínek

příležitost se potkat, popovídat a přispět k šíření soběstačných semínek (nejsou to žádní umoření hybridi, takže si z nich můžete vypěstovat vlastní semínka)

Sluníčko už láká na zahrádky, nicméně doporučuji odolat a předčasně neukončit zimní odpočinek. Ideální to čas na přebírání semínek v teple u kamen.

Letos neorganizuji velkolepé hromadné semínkové přástky. S Andělkou nám více svědčí komornější setkání v menším počtu baličů. Semínkování je v plném proudu, stalo se, že setkání iniciují převážně samy pomocnice.

 

Nejbližší možné dny: 

pátek 22. února celý den v Hodonicích

pondělí 25. února od 10 do 16h v ČB

úterý 26. února od 9 do 16h v ČB

 

V Budějovicích na adrese Jižní 74, Nemanice (směr na Prahu), trolejbusem č. 2 a 8 (zast. u Chromých) a busem č. 6 (Kněžské Dvory točna).

Netřeba přijít na celý den, cením si každé hodinky :-)

Chcete-li se přidat, dejte vědět, že se chystáte přijít (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Taky neváhejte nabídnout dny a časy, které vyhovují vám - domluvíme se. Odhaduji, že pomoc budu potřebovat do 10. března.

Jak můžete také pomoci krom balení semínek: uvařit či napéci, zabavit se s dětmi, postarat se o hudební, rétorický či jiný doprovod apod.

Odměnou za pomoc nabízím semínka, soby a koruny.

Děti vítány!

 

Zdravím a těším se na setkání s vámi.

Martina

tel. 774 678 023 (maily čtu nepravidelně)

Srdečně vás zveme na první novoroční setkání v Táboře, které bude ve středu 16.1.2019 v 17h. Tentokrát se sejdeme na jiném místě než dosud... v kavárně Jednota, Kostnická 158/1, Tábor. Na programu je povídání, pití lahodného čaje či kávy a výměna přinesených věcí :-) 

"OPEN SOURCE"

Přijeďte s námi tvořit permakulturní zahrady na ostrovní farmu.

ZIONfarm 5-9.7. 2018

Attachments:
Download this file (Zpátky k přírodě 5.-9.7.2018 (v7).-1.jpg)Setkání v přírodě (letní open source)[Pozvánka]Frantisek Jaros236 kB

Srdečně vás zveme na další setkání v Táboře, kde se nám scházejí opravdu zajímaví a fajn lidi :-) V pondělí 22. října 2018 v 17h v kavárně Coffee & Tee na Tržním náměstí v Táboře (ve sklípku). Parkovat lze přímo před kavárnou na parkovišti. Za Táborskou odnož Karolína

V pátek 21.9. 2018 14:00-18:00
CEGV Cassiopeia, Jizerská 4
 
Čekají na Vás hravá zastavení v prostorách naší přírodní zahrady (za deště pod střechou centra).
 
https://ekocentrumcb.cz/

Attachments:
Download this file (document.pdf)document.pdf[ ]Monika Grauerová288 kB

Zveme vás na další setkání v Táboře dne 23. srpna 2018 v 17h v kavárně Coffee & Tee na Tržním náměstí :-)

HERBAL WORKSHOP- MĚSÍČKOVÁ MAST A WELLNESS ČAJ

Neděle 22.4. 14:00-16:00, Hluboká nad Vltavou

Budeme společně vyrábět a to, co vyrobíte, vám zůstane. Cena: 300 Sobů za osobu.

 

 

HERBAL WORKSHOP - HEŘMÁNKOVÝ A MĚSÍČKOVÝ KRÉM NA TĚLO A OBLIČEJ

Neděle 20.5. 14:00-16:00, Hluboká nad Vltavou

Budeme společně vyrábět a to, co vyrobíte, vám zůstane. Cena: 400 Sobů za osobu.

 

NATURE WALK

Neděle 27.5. 14:00-16;00

Budeme společně hledat a sbírat léčivé byliny v lese. Z nich vyrobíme tinktury a olej, které dostanete domů. Cena: 150 Sobů za osobu.

 

Kapacita je omezená, proto se hlaste co nejdříve na tel.čísle 739 877 924 nebo e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Více na kristasherbarium.com.

V sobotu 28.10. 2017 od 15:30 se bude konnat česko-rakouské sousedské setkání, tzv. "Stammtisch" (v překladu něco jako "stůl štamgastů"), ve Věžovaté Pláni, v oblíbené kavárně U Pražanů :) Tématem budou výměnné systémy LETS u nás a  v Rakousku. Na setkání přijedou členové rakouského výměnného obchodu Tauschkreis a myn z  LETSu v rámci iniciativy Buď soběstačný.

Všichni zájemci o neformální setkání jsou zváni, znalost němčiny ani členství v LETSu není podmínkou. V plánu je nejen povídání o výměnných obchodech, ale také malá procházka po pláních a společné pohoštění. Bude se samozřejmě i prakticky vyměňovat, včetně pochutin k pohoštění, pestrost je na nás samotných. Kavárenská paní Iva upeče zajisté nějaký ten stylový Strudel nebo Sacher a my ji v tom můžeme podpořit...

Nabízíme možnost spolujízdy z Hodonic, příp. vyzvednutí u vlaku/busu v Kaplici nádraží. Více informací není, ale pokud by bylo potřeba, ráda je zopakuji na čísle sedumsedumpět jednajednadevět třisedumnula. Dita

Iva: chci doplnit, že v sále pláňské hospody bude tuto sobotu klasická vesnická zábava, pro milovníky dechovky hrají známí "Babouci". Kdyby měl třeba někdo chuť na polku a valčík =D =D =D může pokračovat o dům dál. Přespání na nedodělané, ale zateplené půdě k dispozici, jen bych to potřebovala vědět předem na sedmsedmtři dvěstědvanáct šestsetčtyři. 

 

Podkategorie

Pozvánky

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.