Víkend pro Hodonice - 13. - 14. srpna 2016

1 year 1 month ago #461 by dita

Ves Hodonice (Hodenitz) na Kaplicku existovala už ve 13. století. Následkem vysídlení jejích obyvatel po druhé světové válce nastalo období, kdy téměř zmizela v divočině. Jak to je nyní a jak to bude dál?

Přijeďte se podívat. V sobotu 13.8. odpoledne se nabízí procházka divočinou bývalé vsi. K nahlédnutí budou staré fotky Hodonic, staré i nové mapy. Na každoroční návštěvu a společné setkání má přijet z Německa pan Adolf Pecha, osmdesátiletý hodonický rodák. Na hvězdnatý večer rozděláme oheň na hodonické návsi.

Neděle14.8. bude dnem otevřených dveří na stavbě soběstačného přírodního domu. Káva a čaj se bude vařit na rozestavěném sporáku v domě. Vlastníma rukama si budete moci vyzkoušet přírodní stavitelství - vnitřní hliněné omítky. Děti si mohou postavit svůj vlastní domeček vedle na písku.

PS: Naše Hodonice leží na zelené turistické značce mezi Deskami a Dobechovem, příjezd od Desek! Je zde možné postavit stan, použít ohniště, pitná voda k dispozici... Soběstačnost, baterka čelovka a znalost němčiny výhodou.

V případě otázek vytrvale volejte na sedumsedumpět jednanuladevět třisedumnula.

Za všechny Hodonické zdraví Dita

Please Přihlásit se or Create an account to join the conversation.

1 year 1 month ago #462 by Anička Přirozená
Ahoj Dito, prosím tě, jak se k vám dá dopravit busem a po svých, poradíš mi? Dnes na setkání v Písku jsem se o vás dozvěděla i osobně, předtím jsem web četla.. a ráda se podívám, pokud jsem pochopila správně, že to je ta neexistující vesnice, a vznikající "komunita"? A nebo to je u ČB? trochu se mi popletly informace, protože na SOB setkání jich zaznělo více:) Děkuji za radu, Anička Přirozená (toho času schánějíc kde zakořenit, jakou realitu koupit, poblíž a spolu s jakými lidmi spolutvořit život:) 775704883 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Please Přihlásit se or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.459 seconds