Hlavní Hlavní

Naposledy přidané

Oblíbené

 

BuďSOB (neboli Buď soběstačný!)

– je prostor pro názorové setkávání lidí z jižních Čech, kteří si nemyslí, že současný svět se ubírá zrovna nejšťastnějším směrem a chtějí hledat fungující a smysluplné alternativy

- hlavním cílem je spojování lidi (tzv. „kulturně kreativních“) a posilování lokální soudržnosti a soběstačnosti (v oblasti potravin, služeb, energie...)

Aktivity BuďSOBu:

1. Provozování webových stránek BUDSOB.CZ, s cílem sdílet informace a zkušenosti.

2. Uvedení v život alternativní měny - místního systému výměnného obchodu (viz. záložka LETS), umožňující bez použití klasických peněž výměnu:

a.      produktů (např. domácí ovoce, zelenina, mléčné výrobky, pečivo, kosmetika, rostliny, ruční práce…)

b.      zkušeností (např. restaurování, včelařství, tanec, zpěv, pěstitelství, chov zvířat, konzervování bez konzervantů, vaření…)

c.     služeb (např. architektonické poradenství, IT služby, masáže, opravy elektrospotřebičů, opravy nábytku, EFT terapie, pronájem dílny, čajový obřad aj.)

d.      času (lidé si navzájem ve skupině věnují čas - např. práce na poli, tvoření rákosové střechy, stáčení medu, těžba dřeva, zpracování produktů, oprava maringotky aj.)

 

3. Pořádání akcí (besedy, open space – otevřený prostor, přednášky…) podporující myšlenku lokální soběstačnosti a poukazující na to, že každý má možnost měnit svět.

Každý den stojíme před desítkami voleb: co kupujeme, co konzumujeme, čemu věnujeme svou pozornost, čemu věnujeme náš čas… Tomu přitakáváme, to podporujeme, to živíme. Jsou naše rozhodnutí v souladu s naší představou, jak by měl svět vypadat? "

S kulturně kreativními lidmi, kteří tvoří prostor BuďSOBěstačný se můžete osobně potkat na pravidelných setkání v Českých Budějovicích nebo (viz. aktuální články)

Vítejte na stránkách skupiny Lokální soběstačnost

BuďSob - schůze 2.11.2016

Ahoj,

Připomínám tentokrát netradiční a důležitou schůzi v domě U Beránka (Krajinská 35, České Budějovice) ve středu 2.11. od 18:00.

Na schůzi 2.11.2016 dorazí štáb ČT pořadu Gejzír (http://www.ceskatelevize.cz/porady/10805121298-gejzir/) - potřebujeme velkou reprezentativní účast a mnoho produktů k výměně!!  :). Kteří budou naše setkání natáčet.

(Chtějí s námi natočit 5 min spot, ve kterém se objevím já (Vilda) a informace o technické stránce, Foi a informace o místě U Beránka, 2 lidé (Zlatka a Zuzla) na kterých se divákům vysvětlí princip výměny a Fér Cafe jako zástupce firmy z podnikatelské sféry, ve které se dá platit s využitím kartičky za Soby.)

Je to opět po delší době příležitost naši myšlenku šířit mezi lidi, tak ji pojďme vhodně využít.

Proto prosím abychom dorazili v co nejhojnějším počtu, s mnoha produkty k výměně a včas!! :)

Na programu je:

- přivítání nových členů

- předávání produktů v LETSu, zhodnocení aktuálního stavu a návrhy k oživení LETSu po prázdninovém odpočinku, hledání nového nadšence pro tvorbu Newsletterů v LETSu

- předávání členských kartiček (kdo má foto) a aktuální informace o možnosti jejich využití a o jejich dalším rozvoji

- informace z proběhlého setkání všech Lets systémů v ČR na SletLets v Brně, kterého se BudSob také účastnil

- nové nápady na aktivity BudSobu

- dále viz zápis z minula (http://budsob.cz/domains/budsob.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=557:zapis-budsob-5102016&catid=34:kdo-jsme&Itemid=28)

... a co koho napadne :)

 

těsím se, Vilda

 

BuďSob - schůze 5.10.2016

Ahoj,

 

Připomínám tradiční schůzi v domě U Beránka (Krajinská 35, České Budějovice) ve středu 5.10. od 18:00.

 

Na programu je:

- přivítání nových členů

- předávání produktů v LETSu, zhodnocení aktuálního stavu a návrhy k oživení LETSu po prázdninovém odpočinku, hledání nového nadšence pro tvorbu Newsletterů v LETSu

- informace o aktuálním stavu členských kartiček a věřme, že i snad jejich předávání těm, kteří se nechali vyfotit a nechali si kartičku vyrobit. Připomínám pro ty co ještě neuhradili -  poplatek 50 Sobů za kartičku

- nové nápady na aktivity BudSobu

... a co koho napadne :)

 

těsím se, Vilda

 

Celorepublikový SLET LETS v Brně

Na prvním - úspěšném a nadějeplném setkání LETSů v Praze slovo dalo slovo a byla nachystaná půda pro druhé setkání - tentokrát v Brně - které bude mít víceméně podobu OpenSpace. Akci (alespoň její odpolední část) povede sama Naďa Johanisová!

 

Kdy: sobota 22.10.2016

 

Kde: Rozmarýnek, středisko Lipky

 

Předtím a potom jsou akce podobného charakteru spřátelených organizací: v pátek 21.10. je pro zájemce konference Peníze nebo život na Fakultě sociálních studií, po našem setkání, v neděli 23.10. je možné prohlídnout Ekologický dům Nadace Partnerství, předběžně v 10.00.

 

fotky z místa jsou zde:

http://www.lipka.cz/lipka?idc=2918

 

fotky zahrady zde:

http://www.lipka.cz/lipka?idc=2917

 

Vařit bude vegetariánsky Radka, potraviny budou z biobanky Brontosaurů (oběd, sváča, večeře) a postará se o ně brněnský Rozleťse.

Kdo by chtěl na Rozmarýnku spát, cena je 60,- Kč za noc, ale ve spacáku a na karimatkách (karimatky tam jsou), v případě postelí ještě zjistíme, kolik to stojí, lze přespat obě noci.

 

V sobotu je program předběžně 11,00 - 17.00, ale možná se trochu změní.

Naďa Johanisová přijede od 14.00.

 

Za jižní Čechy musíme nahlásit počty osob! Napište mi na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript :

1. kdo se chystá, že pojede a jestli chce zajistit jídlo

2. jestli budete přespávat

3. máte-li zájem o exkurzi do Otevřené zahrady v neděli

 

 

Zdraví HejKej

 

Cože?! Peníze bez práce?

Rád bych vás pozval na dnešní společnou akci s Piráty k tématu ZÁKLADNÍ PŘÍJEM, akce se koná

v Měsíci ve dne

od 17hod

https://www.facebook.com/events/1696229957367625/?active_tab=posts

 

Martin Čermák, DiEM25

 

 

 
Uživatel
Anketa
Jak jste získali informaci o těchto stránkách