Hlavní

Naposledy přidané

Oblíbené

 

BuďSOB (neboli Buď soběstačný!)

– je prostor pro názorové setkávání lidí z jižních Čech, kteří si nemyslí, že současný svět se ubírá zrovna nejšťastnějším směrem a chtějí hledat fungující a smysluplné alternativy

- hlavním cílem je spojování lidi (tzv. „kulturně kreativních“) a posilování lokální soudržnosti a soběstačnosti (v oblasti potravin, služeb, energie...)

Aktivity BuďSOBu:

1. Provozování webových stránek BUDSOB.CZ, s cílem sdílet informace a zkušenosti.

2. Uvedení v život alternativní měny - místního systému výměnného obchodu (viz. záložka LETS), umožňující bez použití klasických peněž výměnu:

a.      produktů (např. domácí ovoce, zelenina, mléčné výrobky, pečivo, kosmetika, rostliny, ruční práce…)

b.      zkušeností (např. restaurování, včelařství, tanec, zpěv, pěstitelství, chov zvířat, konzervování bez konzervantů, vaření…)

c.     služeb (např. architektonické poradenství, IT služby, masáže, opravy elektrospotřebičů, opravy nábytku, EFT terapie, pronájem dílny, čajový obřad aj.)

d.      času (lidé si navzájem ve skupině věnují čas - např. práce na poli, tvoření rákosové střechy, stáčení medu, těžba dřeva, zpracování produktů, oprava maringotky aj.)

 

3. Pořádání akcí (besedy, open space – otevřený prostor, přednášky…) podporující myšlenku lokální soběstačnosti a poukazující na to, že každý má možnost měnit svět.

Každý den stojíme před desítkami voleb: co kupujeme, co konzumujeme, čemu věnujeme svou pozornost, čemu věnujeme náš čas… Tomu přitakáváme, to podporujeme, to živíme. Jsou naše rozhodnutí v souladu s naší představou, jak by měl svět vypadat? "

S kulturně kreativními lidmi, kteří tvoří prostor BuďSOBěstačný se můžete osobně potkat na pravidelných setkání v Českých Budějovicích nebo (viz. aktuální články)

Vítejte na stránkách skupiny Lokální soběstačnost

Jak žít bez odpadu - 7.6. v Praze

převzato z "Bezobalu newsletteru č. 7"

povolte nám obrázky :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vážení příznivci vážení,

dokážete si představit, že vměstnáte svůj roční odpad do jedné zavařovačky? Bea Johnson to dokáže i se svou čtyřčlennou rodinou! Tato světová ikona životního stylu zero waste při své české premiéře vysvětlí, jak tato cesta zjednoduší, zlevní a ozdraví život. Její tuzemští následovníci pak ukážou, jak na zero waste v praxi a po česku.

Bezobalu pořádá v úterý 7. června 2016 v NTK Praha jednodenní mezinárodní konferenci „Bezobalu o zero waste, tedy o bezodpadovém životním stylu. V české premiéře na ní vystoupí Bea Johnson – světoznámá legenda zero waste, proslulá tím, že dokáže dostat roční odpad své čtyřčlenné rodiny do jediné litrové zavařovačky. Jen pro srovnání – průměrná česká rodina vyprodukuje ročně 1,2 tuny odpadu.

Bea je ve „svém oboru“ právem považována za guru, její blog a stejnojmenná kniha – bestseller „Zero Waste Home“, dokázaly po celém světě nadchnout statisíce lidí i společností k přechodu na bezodpadovost a další milióny ke snaze se k ní přiblížit alespoň částečně. Kromě Bey Johnson na konferenci vystoupí například známý ekonom Tomáš Sedláček, čeští zero waste bloggeři a další.

Na konferenci navážou o třech následujících útercích praktické workshopy, na kterých se budete naučit, jak žít bez odpadu v Česku. Všechny červnové úterky se tak ponesou ve znamení zero waste. Akce je zaštítěná Ministerstvem životního prostředí ČR.

Vzhledem k výraznému zájmu a k omezené kapacitě sálu konference i workshopů doporučujeme pořídit si vstupenky včas -
zlevněné vstupenky jsou k mání pouze do konce května!

 

Seminář a konference o sociální a solidární ekonomice

Seminař Brno: Sociální a solidární ekonomika

Brno, 26. 4. 2016, 18:00 - 20:00


Seminář uvede Naďa Johanisová (Katedra environmentálních studií, Masarykova univerzita)

(zdroj: http://cz.solidarityeconomy.eu/get-active/events/)

 

Seminař Praha: Sociální a solidární ekonomika

Praha, 28. 4. 2016


(zdroj: http://cz.solidarityeconomy.eu/get-active/events/)

 

Petice vyzývající Zemana a vládu: Přestaňte kolaborovat s komunistickou totalitní Čínou

VÝZVA PREZIDENTU REPUBLIKY A VLÁDĚ

„PŘESTAŇTE KOLABOROVAT
S KOMUNISTICKOU TOTALITNÍ ČÍNOU!“

 

"VYZÝVÁME předsedu Poslanecké sněmovny Hamáčka, aby ctil usnesení Poslanecké sněmovny z 1. 4. 2008, ve kterém „Poslanecká sněmovna vyzývá všechny své představitele, aby při mezinárodních jednáních aktivně vystupovali na obranu lidských práv obyvatel Číny a Tibetské autonomní oblasti.”

 

Celý text petice zde: http://podporujemetibet.cz/

 

První organizace, připojující se k prohlášení: Češi Tibet podporují, Forum 2000, Lungta, Post BellumČeské centrum Mezinárodního PEN klubu, Lidská práva bez hranic, Potala, Iniciativa pro evropské hodnoty

-----------------------------------------

A vtipná vsuvka na závěr o tom jak o Zemanovi a "jeho levicové vládě" píšou v Číně :)

„Česká republika bývala jedním z největších kritiků Číny v Evropě. Návštěva čínského prezidenta má potvrdit zásadní obrat v diplomatických vztazích, který zahájil prezident Zeman a jeho levicová vláda v roce 2013, a slouží jako poselství dalším evropským národům, aby také přijaly pragmatický postoj k Číně,“ Čínským státem řízený deník Global Times

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1739491-bezpaterni-zeman-a-zranitelne-cesko-zahranici-reaguje-na-cinskou-navstevu

http://www.globaltimes.cn/content/976608.shtml

 

BESEDA AŽ NA PŮDU BUĎ SOB(ěstačný), 2.4. od 13:30, Písek

BESEDA AŽ NA PŮDU
BUĎ SOB(ěstačný)

2.4.2016

Jungmanova 34/11, Písek
Kavárna AŽ NA PUDU
Start: 13.30

na téma lokální sobeětačnost
a alternativní měna www.budsob.cz
Navazuje vernisáž: VÝSTAVA LINORYT Tomáše Hausera
Spirituální, religionistická a politická smes nejen ze Šumavy

 

Názvy příloh:
Stáhnout (Leták Buď SOB 15.pdf)Leták Buď SOB 15.pdf[ ]189 Kb
Stáhnout (Písek Tomáš 5.jpg)Písek Tomáš 5.jpg[ ]176 Kb
Stáhnout (plakat_SOB.pdf)plakat_SOB.pdf[ ]5771 Kb
Stáhnout (Tomáš výstava.jpg)Tomáš výstava.jpg[ ]220 Kb
 
Uživatel
Anketa
Jak jste získali informaci o těchto stránkách