Hlavní

Naposledy přidané

Oblíbené

 

BuďSOB (neboli Buď soběstačný!)

– je prostor pro názorové setkávání lidí z jižních Čech, kteří si nemyslí, že současný svět se ubírá zrovna nejšťastnějším směrem a chtějí hledat fungující a smysluplné alternativy

- hlavním cílem je spojování lidi (tzv. „kulturně kreativních“) a posilování lokální soudržnosti a soběstačnosti (v oblasti potravin, služeb, energie...)

Aktivity BuďSOBu:

1. Provozování webových stránek BUDSOB.CZ, s cílem sdílet informace a zkušenosti.

2. Uvedení v život alternativní měny - místního systému výměnného obchodu (viz. záložka LETS), umožňující bez použití klasických peněž výměnu:

a.      produktů (např. domácí ovoce, zelenina, mléčné výrobky, pečivo, kosmetika, rostliny, ruční práce…)

b.      zkušeností (např. restaurování, včelařství, tanec, zpěv, pěstitelství, chov zvířat, konzervování bez konzervantů, vaření…)

c.     služeb (např. architektonické poradenství, IT služby, masáže, opravy elektrospotřebičů, opravy nábytku, EFT terapie, pronájem dílny, čajový obřad aj.)

d.      času (lidé si navzájem ve skupině věnují čas - např. práce na poli, tvoření rákosové střechy, stáčení medu, těžba dřeva, zpracování produktů, oprava maringotky aj.)

 

3. Pořádání akcí (besedy, open space – otevřený prostor, přednášky…) podporující myšlenku lokální soběstačnosti a poukazující na to, že každý má možnost měnit svět.

Každý den stojíme před desítkami voleb: co kupujeme, co konzumujeme, čemu věnujeme svou pozornost, čemu věnujeme náš čas… Tomu přitakáváme, to podporujeme, to živíme. Jsou naše rozhodnutí v souladu s naší představou, jak by měl svět vypadat? "

S kulturně kreativními lidmi, kteří tvoří prostor BuďSOBěstačný se můžete osobně potkat na pravidelných setkání v Českých Budějovicích nebo (viz. aktuální články)

Vítejte na stránkách skupiny Lokální soběstačnost

Farmářské trhy v PRachaticicích 8. června

Dobrý den všem

zvu vás opět na farmářské trhy do PRachatic do Poštovní ulice vedle čajovny u Hrušky. Budou probíhat 8.  června od 8 do 12 hod.

Já sama budu ve stánku zvaný SKlizník kam můžete přinést své přebytky zeleniny či v menším množství i své umělecké předměty. Ale přeferovaná je zelenina či jiné věci k zakousnutí, kterých máte navíc. Přineste je prosím do 8:30 a možnost vyzvednutí penez ci zbytku je před 12 hod.

Tesím se s vámi na setkani, budou zde Ryby ze Mlejnů, tradiční keramika, domácí kváskové pečivo a tvořivá keramická dílna, samozrejme take zelenina a domací vyrobky.

Katka Kůsová

Aktualizováno (Sobota, 01 Červen 2013 20:30)

 

Vytápění kompostem

Při vzniku kompostu - přirozeném procesu hnití rostlin - vzniká teplo. Proč ho nevyužít?

Na stránkách: http://www.workonwire.net/napady-pro-zahradu/biomilir-vytapeni-kompostem se lze něco dozvědět o tzv. BIOMILÍŘI.

Je zde také krátké video, jak dostat z malé hromádky kompostu 500 horkých sprch.

Více informací na toto téma je na rakouských stránkách http://www.biomeiler.at

 

Akademie soběstačnosti

Pražská společnost CreativeGate - http://www.creativegate.cz/ - vidí věci stejně jako my a jsou velmi akční a inspirativní.

Na YouTube je ke shlédnutí série zajímavých přednášek z cyklu AKADEMIE SOBĚSTAČNOSTI

Témata přednášek: kolektivní inteligenci, kulturně kreativní lidé (Jirka Zemánek), nová organizace společnosti (Táňa Fišerová), o volných energiích, o komunitním způsobu života (Alexandr Budka) a další.

http://www.youtube.com/akademiesobestacnost

 

Farmářský obchod - Prachatice

Kdo je z Prachatic nebo někdy pojede kolem, stavte se ve Farmářském obchodě:

Dolní Brána 26, 383 01 Prachatice

Tel: 731 100 076

Opravený E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Aktualizováno (Sobota, 28 Září 2013 08:45)

 

Publikováno: 3 roků 7 měsíců Od Martina #190
Martina's Avatar
Zdravíme Soby, správná mailová adresa na náš obchůdek je Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Sobama se u nás může platit pouze s podmínkou, že již existuje výrobce dobrůtek, který prodává svoje zboží za soby. Pokud ano ozvěte se, určitě jsme tomuto otevřeni.
Publikováno: 4 roků 1 měsíc Od hejkej #90
hejkej's Avatar
:cheer: No.. Zkusit to můžeš.. Ale asi na Tebe pani bude koukat jak na čerstvě narozenýho soba
Publikováno: 4 roků 1 měsíc Od Jarda #88
Jarda's Avatar
Jakože přešli na soby? Za peníze tam nic kupovat nebudu :-))
Uživatel
Anketa
Jak jste získali informaci o těchto stránkách