Rosa - společnost pro ekologické informace a aktivity vás všechny srdečně zve na podzimní sérii akcí věnovaných tématu žití bez odpadu. Hlavní akcí je seminář plný inspirace a motivace - ve čtvrtek 19. 10. 2017. První blok semináře od 14:00 h. je věnován snižování odpadu na úrovni obcí - přednáška Milana Havla z Arniky, který se na téma specializuje, a Miloslava Šatry z města Písek, které dlouhodobě na snižování odpadu pracuje a za výsledky získalo ocenění Odpadový Oskar. Představí se i skvěle zaměřená firma Tierra Verde, která funguje až zázračně bezodpadově.

Ve druhém bloku od 16:00 h. se můžete osobně setkat s Petrem Hanzelem, zakladatelem pražské organizace BezObalu, která se pustila před pár lety nejen do prvního bezobalího obchodu, ale i k šíření myšlenky bezodpadového žití u nás a to velmi nadšeně a nakažlivě. Vzpomeňme jen první návštěvu Bey Johnson vloni v Praze. Další vstupy se věnují tématu v našich místních podmínkách, též i představení BuďSobu :-) Vstup je zdarma, pouze je třeba se na seminář registrovat předem na www.rosacb.cz.

Seminář doplňují praktické kurzy pro bezodpadovou domácnost:

  • 7. 10. Výroba domácí přírodní kosmetiky - Pleť
  • 14. 10. Výroba domácích prostředků k praní a čištění
  • 21. 10. Vermikompostování aneb kompost doma
  • 2. 11. Bezodpadové vaření

Bližší informace na webu http://www.rosacb.cz/akce/ a přihlášení e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Za Rosu Petra Šabatová